مجوز پردازش رمز ارزها به بانک های قزاقستان

قزاقستان به بانک‌های خود اجازه پردازش خریدهای رمزنگاری را می‌دهد.

https://cointelegraph.com/news/kazakhstan-to-reportedly-allow-banks-to-process-crypto-purchases

هدف یک پروژه جدید در قزاقستان این است که مشاغل محلی رمزنگاری بتوانند خدمات سرمایه گذاری رمزنگاری را به طور قانونی ارائه دهند. گفته می شود که دولت قزاقستان در حال برنامه‌ریزی است که به طور رسمی به بانک‎ های محلی اجازه دهد با ارزهای رمزنگاری شده حساب‌های بانکی باز کنند. در پی این خبر اعلام شد که چندین بانک به زودی در اختیار شرکت‌های خدماتی و مشاغل تایید کننده ارزهای رمزنگاری مانند بیت‌کوین قرار می‌گیرند. با استناد به این اخبار، هنوز مشخص نیست کدام بانک ها و صرافی ها ( برای کمک به بانک‎ ها) در این آزمایشات شرکت می‌کنند.

گفته می‌شود این طرح آزمایشی به مدت یک سال اجرا می شود و هدف آن این است که مشاغل رمزنگاری محلی بتوانند خدمات سرمایه گذاری رمزنگاری را به طور قانونی ارائه دهند و به سرمایه گذاران اجازه دهد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را با خیال راحت خرید و فروش کنند. به عنوان بخشی از این پروژه دولت قزاقستان خطرات احتمالی سرمایه‌گذاری دیجیتال را بررسی می‎ کند تا قبل از تصویب قانون با جزئیات آشنا شود.

این خبر در حالی است که جمهوری قزاقستان به دلیل سرکوب معادن رمزنگاری در چین، توجه ماینرها را جلب کرده است. برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج چینی مانند “” و “” همکاری خود با نهادهای قزاقستان و خدمات استخراج را در این کشور آغاز کرده اند.”آلن دود جیف” رئیس انجمن اظهار کرد با وجودیکه صنعت استخراج رمزنگاری در قزاقستان به سرعت در حال پیشرفت است، پیشنهاد انتقال شرکت چینی استخراج به این کشور هنوز زود است.

1400/05/05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.