مجارستان درصدداست که سرمایه گذاران میزان سود خود در ارزهای رمزنگاری را اعلام کنند.

مجارستان امیدوار است که کاهش مالیات ها باعث تشویق سرمایه گذاران شود  تا میزان سود خود در ارزهای رمزنگاری را اعلام کنند.

دولت مجارستان اعلام کرد که از سال آینده مالیات مربوط به درآمد حاصله از ارزهای دیجیتال را کاهش میدهد.

گزارش ها نشان میدهد که دولت قصد دارد مالیات مربوط به درآمد ارزهای دیجیتال را (50 درصد) کاهش دهد، در حال حاضر این مالیات (30.5 درصد) از درآمد مربوط به ارزهای دیجیتال است، و این مبلغ بالای مالیات باعث شده تا سرمایه گذاران درآمد واقعی خود را اعلام نکنند.

نصف کردن مبلغ مالیات باعث میشود تا درآمد حاصل از سود ارزها برای سهامداران به چشم بیاید. مقامات امیدوارند که این نرخ پایین مالیات سرمایه گذاران را تشویق کند.

“میهالی وارگا” وزیر دارایی مجارستان، در 11 مه ویدیویی منتشر کرد که در آن کاهش مالیات و ساده سازی مالیاتی را در سال 2022 اعلام کرد، وی افزود با این کار امیدوار است که درآمد حاصل از مالیات درآمدهای دیجیتالی، میتواند چندین میلیون در سال به ارزش مالیاتی کشور اضافه کند.

“وارگا” همچنین افزود که تصمیم برای کاهش نرخ مالیات گامی برای شفافیت بازار رمزنگاری در مجارستان است. گرچه مجارستان هم مانند بسیاری از کشورها هیچ مقررات خاصی در مورد دارایی های دیجیتال ندارد.

این حرکت بخشی از تغییر در فضای رمزنگاری است، برخی کشورها در حال پذیرش ارزهای رمزنگاری هستند مثلا بانک‌هایی مانند “گلد من ساکس” و “مورگان استنلی” اکنون ارزهای دیجیتال را معامله میکنند.

هرچند افزایش محبوبیت این ارزها موجب افزایش جرائم مربوط به آنها نیز میشود. در حال حاضر چین و کره جنوبی سرکوب های نظارتی را اعمال کرده اند، ترکیه نیز با وجود رونق دارایی‌های دیجیتالی، پرداخت های رمزنگاری را غیر قانونی اعلام کرد، نیجریه نیز در ماه فوریه تحریم های مشابهی را اعمال کرد.

حتی اخیرا در تارخ 4 مه، گزارش‌ها حاکی از مقررات جدید تایلند هستند، از سپتامبر 2021 شرکت‌های ارز رمز پایه موظف به اجرای پروتکل های شخصی با مشتری هستند.

این آیین نامه ها  که برای مبارزه با پولشویی در تایلند وضع شده‌اند نشان میدهد که تعداد کاربران ارزهای رمز نگاری 4 برابر شده است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x