مبحث آب و هوا در بلاک چین

مبحث آب و هوا در بلاک چین

مبحث آب و هوا در بلاک چین

تمرکز مبحث آب و هوا در بلاک چین

 

با شروع علاقه مندی به توکن ها در آغاز سال، بسیاری از هنرمندان هوادار، با اتریوم به دلیل مصرف انرژی آن مخالف بودند. سپس در ماه مارس ایلان ماسک بیت کوین را به دلیل مصرف انرژی از ریل خارج کرد.

هر دوی این رویدادها، بحث‌های زیادی را از داخل و خارج بلاک‌چین برانگیخت. این استدلال بر دو حوزه تمرکز داشت: مصرف انرژی بیت کوین و وابستگی آن به مصرف سوخت‌های فسیلی مخرب آب و هوا، و در مقابل مزایای یک پلتفرم بلاک چین نسبت به دیگری

یکی از راه‌های قابل توجه بلاک چین، جمع آوری مقدار زیادی از انرژی ‌های اتلاف شده بود که برای استفاده دوباره به کار گرفته می‌شد.

 در یک لپ تاپ شخصی یا یک سرور تجاری، خارج از ساعت اداری، مقدار زیادی قدرت محاسباتی بیهوده هدر می‌رود و در عین حال تقاضای زیادی برای قدرت محاسباتی توسط شرکت‌هایی مانند وب آمازون وجود دارد، که برای پاسخگویی به کاربران  مورد نیاز است.

شبکه های بلاکچین مانند پلتفرم محاسبات ابری غیر متمرکز Cudos، قدرت محاسباتی اضافی را از رایانه های بیکار هدایت می کند و از آن استفاده بهتر کرده و باعث کاهش ضایعات در این فرآیند می شود. شبکه های دیگر مانند Filecoin یا Bluzelle هم روی خدمات ذخیره سازی تمرکز می کنند، اما اصل موضوع ثابت است.

 

cointelegraph

1400/7/10

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها