مالیات برای بازیکنان Axie Infinity

مالیات برای بازیکنان Axie Infinity

 

در میان موفقیت عظیم بازی‌های مبنی بر رمزنگاری مانند Axie Infinity در فیلیپین، وزارت مالی محلی به صراحت اعلام کرد که قصد دارد جلوی کسب درآمد بازی‌ها را بگیرد.

“آنتونت تیونگو” معاون مالی فیلیپین تصریح کرد که هر گونه سود حاصل از بازی‌ها مشمول مالیات بر درآمد می‌شود. وی گفت: ارز رمزنگاری شده یک دارایی است، پس در فیلیپین مشمول مالیات می‌شود، هر کس از آن ارز به دست آورد، باید درآمد آن را گزارش کند.

در حالی که ادعا می‌شود این مالیات مربوط به سود حاصل از بازی است اما “تیونکو” اعتراف کرد که قانونگذاران هنوز طبقه بندی نکرده اند که آیا NFT های بازی Axie یا توکن های بومی Smooth Love Potion (SLP) و Axie Infinity Shards (AXS) مشمول مالیات می‌شوند یا خیر و افزود: این موضوع باید توسط بانک مرکزی محلی و کمیسیون بورس و اوراق بهادار تعیین شود.

هر دو توکن SLP و AXS از طریق بازی به دست می‌آیند. SLP مانند یک پول درون بازی عمل می‌کند. AXS نماد حاکمیت جامعه در بازی است. محبوبیت بازی در بین مردم افزایش یافته و علاقه مردم به بازی بیشتر شده زیرا می‌توانند از طریق بازی درآمد کسب کنند.

” تیونکو” تاکید دارد که استودیو Sky Mavis که بازی Axie Infinity را توسعه داده، در دفتر درآمد فیلیپین ثبت نشده. انتشار این خبر باعث سقوط 15 درصدی توکن SLP شده است.

1400/6/3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.