فروش پسماند از طریق بورس کالا

فروش پسماند از طریق بورس کالا

فروش پسماند از طریق بورس کالا

شورای رقابت دستورالعمل تنظیم بازار پسماند را تصویب کرد که بر اساس آن فروش پسماند از طریق بورس کالا امکانپذیر شد.
طبق بند ۵ ماده ۵۸ قانون اجرایی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به دلیل انحصاری تشخیص دادن بازار پسماند در حوزه جمع آوری و دسترسی فعالان صنعت بازیافت به انواع پسماند قابل بازیافت، دستورالعمل تنظیم بازار پسماند را تصویب کرد.
بر اساس این مصوبه دستورالعمل تنظیم بازار پسماند، شهرداری‌ها با رعایت قوانین و مقررات مربوط مکلفند در مرحله انتخاب یا صدور مجوز برای اشخاص حقیقی و حقوقی برای جمع آوری زباله و پسماند با اعلام عمومی و اخذ پیشنهاد از سوی کلیه داوطلبین واجد شرایط به نحو رقابتی و با ضوابط قانونی مشخص اقدام و مجوز یا پروانه صادره را صرفا در محدوده جغرافیایی و زمانی محدود و معین صادر کنند.
ضروری است کلیه مجوزهای صادره با ذکر جزئیات وظایف و تکالیف و محدوده مکانی و زمانی اشخاص دارای مجوز به صورت کاملا واضح و شفاف اعلام عمومی شود. براساس این مصوبه کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که مجوز یا پروانه جمع آوری پسماند را کسب کرده اند مکلفند مواد قابل بازیافت را تفکیک و به‌صورت قابل فروش و واگذاری، منحصرا از طریق سامانه‌های بورس کالا یا سامانه‌های دیگری که با همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و اتحادیه صنایع بازیافت ایجاد می‌شود به طریق مزایده عمومی و رقابت آمیز به واحدهای دارای پروانه بازیافت عرضه کنند.

 

 

19 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها