فروش غیر مجاز NFT؛ عامل درگیری گروه متال با موزه روسیه

درگیری گروه متال آلمانی Rammstein با موزه روسیه بر سر فروش غیر مجاز NFT

“تیل لیندمان” خواننده اصلی گروه متال آلمانی Rammstein با ابتکار رمزنگاری  موزه مشهور “هرمیتاژ” روسیه را عصبانی کرد. این نوازنده بیش از صد هزار یورو مجموعه NFT حاوی فیلم و تصاویر ضبط شده در موسسه فرهنگی به فروش رساند،  توکن ها بدون مجوز موزه ایجاد شده اند.

 

تیل لیندمن خواننده و ترانه سرای رامشتاین پنج توکن غیرقابل تعویض (NFT) را به فروش گذاشته است که گران ترین آن‌ها 100،000 یورو قیمت دارد. مجموعه NFTill شامل یک کلیپ ویدئویی از اجرای تصنیف وطن پرست محبوب روسی “شهر محبوب” است که در ماه مه فیلمبرداری شد. موزه مشهور جهان در سن پترزبورگ به لیندمان اجازه داد تا این ویدئو را در فدراسیون روسیه ضبط کند که در آگوست 2020 آغاز شد.

 

با این حال Forklog گزارش داد که مقامات موزه از ابتکار NFT Lindemann قدردانی نکرده اند و در بیانیه ای که در فیس بوک منتشر شد هرمیتاژ تأکید کرد که استفاده از تصاویر اشیاء نمایشگاه ها و فضای داخلی موزه در مجموعه نشانه هایی با عنوان “نسخه هرمیتاژ” با موزه مورد توافق نبوده و نمی تواند باشد. همچنین در مورد نقض سیاست مجوز موزه با پروژه NFT به آقای “لیندمن” هشدار داده شده است. تاکنون پاسخی از سوی خواننده آلمانی دریافت نشده است و قبلا این توکن ها برای فروش آنلاین ارائه شده است.

 

در ماه ژوئیه خود موزه اعلام کرد که در حال بررسی صدور NFT برای آثار هنری از مجموعه های غنی خود است و در حال مذاکره با صرافی رمزنگاری Binance است که به تازگی بازار NFT خود را راه اندازی کرده است. هرمیتاژ قصد دارد اولین نمایشگاه هنری خود را با نشانه های غیرقابل تعویض تا پایان امسال برگزار کند و انتظار می‌رود این توکن ها بودجه اضافی برای موزه فراهم کنند

1400/05/24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.