فروش توکن غیرمثلی جعلی بنکسی با قیمت ۳۴۰ هزار دلار

فروش توکن غیرمثلی جعلی بنکسی با قیمت ۳۴۰ هزار دلار

فروش توکن غیرمثلی جعلی بنکسی با قیمت ۳۴۰ هزار دلار

توکن غیرمثلی جعلی بنکسی با قیمت ۳۴۰ هزار دلار به فروش رفت

به گزارش گیزمودو، در اتفاقی شبیه به یک کلاهبرداری، یک سرمایه‌گذار ناشناس ۳۴۰,۰۰۰ دلار برای خرید یک توکن غیرمثلی از وب‌سایت بنکسی (Banksy) پرداخت کرد و در نهایت متوجه شد که این اثر جعلی بوده است.

بنکسی نام مستعار یک هنرمند، فعال سیاسی، کارگردان و نقاش مشهور بریتانیایی است که آثار هنری او درشهرهای مختلف جهان به تصویر درآمده‌ است.

این اثر هنری توسط هنرمندی به نام گاکمن (Gaakmann) در بازار NFTهای اوپن سی قرار داده شد. باتوجه به اینکه این اثر در وب‌سایت رسمی بنکسی قرار داشت و از نام مستعار او برای معرفی این NFT استفاده شده بود، به نظر می‌رسید که این توکن غیرمثلی به‌اندازه سایر NFTها قانونی است و به همین دلیل هم کاربران مزایده را آغاز کردند.

برنده این مزایده یک کلکسیونر فعال در حوزه توکن‌های غیرمثلی است که با نام مستعار پرنکسی (Pranksy) فعالیت می‌کند. داده‌های ثبت‌شده در بلاک چین اتریوم نشان می‌دهد که او ۱۰۰ اتر، کمی بیشتر از ۳۴۰,۰۰۰ دلار، برای خرید این اثر پرداخت کرده است.

اینجا بود که همه چیز عجیب‌تر شد. صفحه مربوط به این اثر بی‌سرو‌صدا از وب‌سایت بنکسی حذف شد، بدون آنکه در مورد نحوه قرارگرفتن این صفحه اطلاع‌رسانی شود.

تیم بنکسی هم در ادامه با ارسال بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی اعلام کرد که هیچ حراجی‌ای برای فروش اثری به صورت توکن غیرمثلی از سوی این هنرمند صورت نگرفته است و حراج بازار اوپن سی ارتباطی با بنکسی ندارد.

1400/6/11

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.