فروش تصویر NFT سنگ‌های اتریوم

فروش تصویر NFT سنگ‌های اتریوم

فروش تصویر NFT سنگ‌های اتریوم

دیوانگی جدید جامعۀ کریپتو: NFT سنگ‌های اتریوم

 

قیمت ارزان‌ترین تکه از مجموعه سنگ‌های اتریوم (EtherRocks) تنها در دو هفته ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

به نقل از دی‌کریپت، پرداخت ۶۰۸ هزار دلار برای تصویر یک سنگ شاید برای واقعی بودن خیلی عجیب به نظر برسد اما امروز یک تصویر خام از پروژه NFT سنگ‌های اتریوم در ازای همین عدد فروخته شده است.

در حال حاضر فروشندگان برای این تصاویر هزینه بیشتری می‌خواهند. ارزان‌ترین سنگ، اکنون در ازای یک میلیون دلار فروخته می‌شود. دیروز ارزان‌ترین سنگ ۳۰۵ هزار دلار قیمت داشت و دو هفته پیش در ازای ۱۰۰ هزار دلار فروخته می‌شدند.

خریداران دیروز ارزان‌ترین عکس‌های سنگ اتر، اگر همین امروز سنگ‌های خود را بفرشند، ۴۰۰ هزار دلار سود نصیبشان خواهد شد.

این سنگ‌ها، NFT یا توکن‌های غیر قابل تعویض هستند. توکن‌های مبتنی بر بلاکچین که مالکیت اقلام دیجیتالی مانند تصاویر یا فایل‌های ویدیویی یا دارایی‌های فیزیکی را نشان می‌دهند.

۱۰۰ عدد از سنگ‌های اتر وجود دارد که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شده‌اند و به عنوان یک پروژه NFT، قدیمی محسوب می‌شوند. این تصاویر از پایگاه داده تصاویر بدون حق امتیاز برداشته شده‌اند و الهام گرفته از اسباب بازی Pet Rock در دهه ۱۹۷۰ هستند.

همه ۱۰۰ سنگ شبیه هم هستند اما بعضی از آنها به رنگ‌های مختلف رنگ‌آمیزی شده‌اند. سنگ اتر ۵۵، سنگی که دیروز به قیمت ۴۰۹۰۰۰ دلار فروخته شد یکی از ۴ سنگ آبی رنگ است. فروش این سنگ منجر به جهشی در معاملات آنها شد.

 

1400/6/3

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها