معرفی توکن های تأمین نقدینگی (LP)

معرفی توکن های تأمین نقدینگی (LP)

معرفی توکن های تأمین نقدینگی (LP)

توکن های تأمین نقدینگی (LP) چیست چگونه کار می‌کنند؟

زمانی که توکن ها به یک استخر نقدینگی واریز می‌شوند، این پلتفرم به‌صورت خودکار توکن جدیدی که نمایانگر سهم سپرده‌گذار از آن مجموعه است را تولید می‌کند. این توکن ها، توکن های تأمین نقدینگی یا به‌ اختصار LP نامیده می‌شود و می‌توان از آن برای بسیاری از خدمات در پلتفرم اصلی و حتی سایر پلتفرم‌های دیفای استفاده کرد. این دقیقاً اساس کار بازارسازهای خودکاری (AMMs) چون یونی سواپ (Uniswap)، کرو (Curve) و بلنسر (Balancer) است. زمانی که کاربران نقدینگی این استخر ها را تأمین می‌کنند به آنها توکن‌هایی داده می‌شود که سهم آنها از این مجموعه را نشان می‌دهد. این موضوع بر چند برابر شدن نقدینگی موجود در اکوسیستم دیفای نقش مهمی دارد.

توکن های تأمین نقدینگی یکی از ویژگی‌های اصلی بازارسازهای خودکار است. این توکن‌ها به غیرحضانتی بودن این پلتفرم‌ها کمک شایانی می‌کنند؛ بدان معنی که توکن‌های شما را دو دستی نمی‌چسبند، بلکه در عوض از طریق فعالیت‌هایی خودکار، باعث تمرکززدایی و عدالت می‌شوند. توکن‌های تأمین نقدینگی درهای جدیدی از تجارت توکن را به روی کاربران می‌گشایند و دسترسی به اکوسیستم دیفای را بیش از پیش ساده می‌کنند؛ مطلبی که باعث رشد قابل‌توجهی در این فضا شده است.

ویژگی غیرحضانتی بودن بازارسازهای خودکار برای بودن در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز بسیار حائز اهمیت است. در بازارسازهای خودکار، شما اختیار دارایی خودتان را با دریافت توکن‌های تأمین نقدینگی (LP) در ازای تأمین نقدینگی استخر و ارائه توکن‌هایی چون اتریوم خواهید داشت.

1400/6/12

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها