عرضه محصولات آتی بیت کوین در یورکس

عرضه محصولات آتی بیت کوین در یورکس

عرضه محصولات آتی بیت کوین در یورکس

بزرگ‌ترین صرافی مشتقات در اروپا محصولات آتی بیت کوین عرضه می‌کند

 

با تصویب و قانون‌گذاری صنعت دارایی‌های رمزارزی، پلت‌فرم‌های مبادلاتی سنتی نیز به آرامی یکی پس از دیگری به سمت پذیرش این دارایی‌های دیجیتال در حال حرکت هستند.

 

به نظر می‌رسد که روند پیشرفت صنعت دارایی‌های رمزارزی در اروپا سریع‌تر و بهتر از سایر نقاط جهان است، تاجایی که صرافی مبادله مشتقات رمزارزی یورکس (Eurex) که بزرگ‌ترین صرافی مشتقات در قاره سبز شناخته می‌شود، به تازگی از لیست شدن اولین ETN آتی بیت کوین خبر داده است.

ETN نوعی اوراق قابل مبادله بدون ضمانت و بدون تعهد است که توسط یک نهاد مالی پذیره‌نویسی صادر می‌شود. ETNها مشابه سایر اوراق بهادار بدهی، دارای سررسید بوده و تنها توسط اعتبار صادرکننده پشتیبانی می‌شوند.

طبق بیانیه منتشر شده در رابطه با این موضوع، قرارداد‌های مربوط به ETNهای بیت کوین قرار است توسط یک شرکت فعال در حوزه اوراق بهادار دیجیتال به نام ای‌.تی.سی گروپ (ETC Group) راه‌اندازی شوند. فرآیند لیست شدن این کالا رمزارزی کم‌تر از سه هفته دیگر آغاز شود.

این رویداد برای آینده صنعت رمزارزها در اروپا بسیار مهم است، زیرا لیست شدن ETN بیت کوین در بزرگ‌ترین صرافی مشتقات اروپا به معنای دسترسی سرمایه‌گذاران سنتی به قرارداد‌های آتی مبتنی بر بیت کوین فیزیکی شرکت ETC Group یا همان BCTE می‌باشد. این ETN به نوعی اولین محصولات سرمایه‌گذاری قابل مبادله در اروپا توصیف شده که قرارداد‌های آتی آن به دلیل تقاضا بسیار زیاد سرمایه‌گذاران سازمانی در سراسر اروپا عرضه می‌شود.

 

1400/6/7

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *