ضرر 35 میلیون دلاری پلتفرم دیفای Vee Finance

ضرر 35 میلیون دلاری پلتفرم دیفای Vee Finance

ضرر 35 میلیون دلاری پلتفرم دیفای Vee Finance

در حمله سایبری اخیر پلتفرم دیفای Vee Finance بیش از 35 میلیون دلار را از دست داد

 

اخیرا هکرهای زیادی Avalanche بلاک چین متمرکز بر فضای DeFi را که سپتامبر 2020 راه اندازی شده هدف قرار داده اند. به تازگی تیم Vee Finance اعلام کرده تنها چند روز پس از راه اندازی شبکه اصلی خود در این بلاکچین، هک شده و 35 میلیون دلار را از دست داده است.

تیم Vee Finance در تاریخ 20 سپتامبر سرویس های خدماتی خود را بخاطر فعالیتهای مشکوک متوقف کرد. پس از این توقف اجباری آنها تأیید کردند که پلتفرمشان مورد حمله قرار گرفته. و طی این حمله 8804 اتر (ETH) و حدود 214 بیت کوین (BTC) از دست داده‌اند. ارزش کل مبلغ به سرقت رفته بیش از 35 میلیون دلار تخمین زده شده است.

با توجه به گزارشی که کوین تلگراف منتشر کرده، مظنون پس از استخراج دارایی ها از آدرس قراردادی VEE Finance آنها را در یک کیف پول جمع آوری کرده است. به منظور جلوگیری از ضررهای بیشتر، تیم VEE Finance قراردادهای این پلتفرم را در کنار قابلیتهای سپرده گذاری و وام دهی تعلیق کرده است.

تیم Vee درباره جزئیات و دلایل احتمالی این حمله توضیح خاصی ارائه نکرده است.ولی برای شفاف سازی بیشتر این حادثه تلاش میکند و قصد دارند به جهت بازیابی دارایی های سرقتی با هکر ارتباط برقرار کند.

هفته گذشته نیز Zabu Finance برنامه DeFi مبتنی بر بلاک چین Avalanche در حمله ای سایبری 3.2 میلیون دلار از دست داد.

 

1400/6/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها