صرافی سوشی سواپ نجات یافت!

صرافی سوشی سواپ نجات یافت!

صرافی سوشی سواپ نجات یافت!

نجات صرافی سوشی سواپ توسط یک هکر خوب!

 

پلتفرم فروش توکن MISO در سوشی سواپ خطایی در قرارداد هوشمندش داشت که می‌توانست برای سرقت 350 میلیون دلار اتریوم استفاده شود.

یک محقق ارز دیجیتال از شرکت VC Paradigm می‌گوید که این باگ را دیروز کشف کرده و با سوشی سواپ برای خنثی‌سازی این تهدید همکاری کرده است.

یک هفته پس از حمله 600 میلیون دلاری پلی نتورک (Poly Network) که البته هکر تمام دارایی‌ها را برگرداند، بازار رمزارز می‌توانست توسط یک هک بزرگ دیگر متزلزل شود، این بار در سوشی سواپ صرافی غیرمتمرکز محبوب اتریوم. البته سوشی سواپ این بار به لطف کمک یک هکر کلاه سفید، از یک ضربه پرهزینه جلوگیری کرد.

سامزسان (samczsun)، شریک تحقیقاتی شرکت سرمایه‌گذاری پارادایم با محوریت رمزارزها، توضیح داد که دیروز در حال بررسی کد قرارداد هوشمند برای فروش توکن BitDAO در پلتفرم MISO SushiSwap بوده است. این فروش در نهایت بدون هیچ مشکلی به پایان رسید و 365 میلیون دلار از این راه جمع‌آوری شده، اما همه چیز می‌توانست بسیار اشتباه پیش برود.

یک قرارداد هوشمند تعدادی خط کد است که دستورالعمل‌های مشخصی را انجام می‌دهد و ستون فقرات برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین (dapps) است، از جمله پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) که به افراد اجازه می‌دهد بدون واسطه‌های مالی وام، قرض یا ترید کنند.

او گفت:  من با باگی روبرو نبودم که بتواند دارایی چند کاربر را به خطر بیندازد. من به یک باگ 350 میلیون دلاری نگاه می‌کردم.

 

1400/5/28

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها