شکایت هولدرهای ریپل از شرکت اپل

شکایت هولدرهای ریپل از شرکت اپل؛ ریپلی ها اپل را مقصر می دانند

 

گروهی از هولدرهای ناراضی ریپل ادعا می‌کنند که سرمایه خود را به دلیل استفاده از یک برنامه فیشینگ از دست داده‌اند و به همین خاطر از اپل، بزرگ‌ترین شرکت جهان شکایت کرده‌اند. کاربران، اپل را مقصر این کلاه‌برداری می‌دانند و شکایت هولدرهای ریپل از شرکت اپل مطرح شده است.

به گزارش یوتودی، هادونا دیپ، متخصص فناوری اطلاعات سایبری در تاریخ 16 سپتامبر به نمایندگی از این هولدرها در دادگاه منطقه‌ای فدرال در مریلند علیه اپل شکایت کرده است.

این اختلاف حقوقی به دلیل یک کیف پول ارز دیجیتال به نام توست پلاس (Toast Plus) ایجاد شده است. دیپ مدعی است غول فناوری اطلاعات به دلیل دادن مجوز به چنین برنامه کلاه‌برداری و عدم حذف آن در اپ استور باید در دادگاه جوابگو باشد و ضرر کاربران را پرداخت کند.

شرکت اپل مدت‌هاست که به فرایند بررسی دقیق اپلیکیشن های خود افتخار می‌کند و معتقد است این همان چیزی است که آن را از سیستم‌عامل اندرزید متمایز می‌نماید. به دلیل بسته بودن اکوسیستم اپل، این شرکت کنترل کاملی بر اپلیکیشن ها در اپ استور دارد.

به گفته شاکی، او این برنامه جعلی را در ماه مارس 2020 بارگیری کرده است. وی گمان می‌کرده که این کیف پول، به دلیل لوگو ای تقریباً مشابه، یکی از نسخه‌های کیف پول معروف توست ولت (Toast Wallet) است.

شاکی این پرونده به نمایندگی از هولدرهای ریپل از اپل می‌خواهد تا به خاطر سهل‌انگاری جبران خسارت نماید.

1400/6/28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.