شبکه لایو پیر (Livepeer)

شبکه لایو پیر (Livepeer)

شبکه لایو پیر (Livepeer)

دربارۀ شبکه لایو پیر (Livepeer)

هر سرویس پخش‌ زنده ویدئو مثل ویمئو، یوتیوب یا نتفلیکس باید مطمئن شود که همه کاربران با هر دستگاهی می‌توانند ویدئوها را تماشا کنند. بنابراین این سرویس‌ها باید فرمت ویدئوهای خود را با کمک پلتفرم‌هایی مثل سرویس وب آمازون یا مایکروسافت ازور (Microsoft Azure) تغییر دهند. اما به جز اینکه استفاده از خدمات این سرویس‌ها بسیار هزینه‌بر است، این پلتفرم‌ها می‌توانند روی محتوا و تجربه کاربری پلتفرم‌های شما کنترل داشته و از درآمد شما سهم داشته باشند.

لایوپیر یک شبکه غیر متمرکز و توزیع‌شده است که با هزینه‌ای کمتر، زیرساخت لازم برای تغییر فرمت و فشرده‌سازی ویدئوها را فراهم می‌کند. در واقع کار تبدیل فرمت را کامپیوترهای کاربرانی که به‌ آن‌ها ارکستر گفته می‌شود انجام می‌دهند و کاربران دیگری به‌نام نماینده‌ها توکن‌های Livepeer خود را استیک کرده و در ازای کسب سود مطمئن می‌شوند که کار ارکسترها از کیفیت خوبی برخوردار است. مخاطبان و تماشاگران به‌صورت مستقیم با شبکه لایوپیر در تماس نیستند، بلکه برنامه خود را از پلتفرم‌هایی تماشا می‌کنند که منابع لازم (سخت‌افزار، نرم‌افزار و پهنای باند) برای تبدیل فرمت آن‌ها توسط Livepeer تامین می‌شود.

لایو پیر به عنوان اولین سرویس زیرساخت غیر متمرکز استریم ویدئو توسعه یافته و توکن لایو پییر (LPT) موتور محرک این پلتفرم است. تعداد کل توکن‌های لایوپیر عرضه شده در بازار ۲۴,۰۲۲,۸۲۳.۳۴ واحد است.

توکن لایو پیر را می‌توانید از صرافی‌ها بخرید. این توکن روی صرافی‌هایی همچون بایننس، کوین‌ بیس، OKEx، Gemini، کراکن، یونی سواپ، بلنسر و Gate.io لیست شده است.

 

1400/6/6

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *