شبکه اتریوم 100 میلیون دلار ETH سوزاند.

شبکه اتریوم 100 میلیون دلار ETH سوزاند.

شبکه اتریوم 100 میلیون دلار ETH سوزاند.

شبکه اتریوم در هفته اول پس از ارتقاء هارد فورک لندن 100 میلیون دلار ETH سوزاند.

شبکه اتریوم از زمان معرفی مکانیسم سوزاندن هزینه تراکنش در ارتقاء اخیر لندن، تاکنون 100 میلیون دلار در ETH سوزانده که بر اساس سایت WatchTheBurn که سایت ردیابی سوختگی است، 32،100 اتریوم از 5 آگوست تاکنون تخریب شده است.

این میزان تقریبا نیمی از اتریوم صادر شده ماینرها است که به عنوان پاداش برای ایجاد بلوک دریافت کرده اند و در این زمان حدود 61.600 اتریوم معادل 194 میلیون دلار صادر شده است.

ارتقا لندن که تغییر EIP-1559 نامیده می‌شود و فرایند مربوط به هزینه تراکنش ها را ساده سازی می‌کند، این هزینه ها را به دو قیمت تقسیم می‌کند:

هزینه پایه که می‌سوزد و هزینه اولویتی که برای ماینرها یک راهنمایی است.

هزینه پایه بر اساس اندازه بلوک قبلی ایجاد می شود و طوری طراحی می شود که در صورت وجود تقاضای بالا افزایش یابد و در صورت کم بودن تقاضا کاهش یابد این یک مکانیزم تجدید کالیبراسیون است تا برای برآوردن تقاضا در نوسانات روی بلاک چین عمل کند.

وقتی هزینه پایه سوزانده شود، دیگر نمی‌توان از آن در شبکه استفاده کرد.

هزینه اولویت هم مشابه هزینه قبلی است. مستقیماً به ماینر می رود و برای پردازش تراکنش به آن‌ها پاداش می دهد (علاوه بر 2 ETH که برای استخراج بلوک دریافت می کنند).

از آن می توان برای جذب معدنچیان در یک معامله خاص استفاده کرد.

با سوزاندن بخشی از کارمزد معاملات، ممکن است درآمد ماینر اتریوم کاهش یابد.

این امر به احتمال زیاد اتفاق می افتد مگر اینکه هزینه های اولویتی آنقدر افزایش پیدا کنند که نشان دهنده سطوح معاملات قبل از ارتقا باشد، و این اتفاقق به معنای هزینه‌ی بالاتر برای کاربران است.

همچنین این ارتقا حداکثر اندازه بلوک اتریوم را دو برابر می‌کند.

اکنون بلوک ها می توانند به جای محدودیت قبلی 15 میلیون، معاملاتی را انجام دهند که در مجموع تا 30 میلیون گاز دارند و این ویژگی برای تقاضاهای بالا طراحی شده است.

1400/05/21

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها