سیگنال های منفی جدید برای توافق برجام

سیگنال های منفی جدید برای توافق برجام

رانی جکسن پزشک مخصوص کاخ سفید در دوران باراک اوباما در یک مصاحبه تلویزیونی در خصوص سلامت عقلی جو بایدن ابراز تردید نموده است و پیش بینی کرده که او پیش از پایان دوران ریاست جمهوری مجبور به استعفا خواهد شد .

رانی جکسن همچنین گفته است که آقای بایدن به ندرت می تواند جمله ای را بطور کامل و درست بیان کند که  این سخن آقای جکسن ظاهرا صحیح نیز هست.

در ایران همه می دانند که هر توافقی در قالب برجام جدید تنها یک توافق با رئیس جمهور فعلی آمریکا است و هیچ اطمینانی وجود ندارد که رئیس جمهور بعدی نیز این توافق را به رسمیت بشناسد و در مقابل این توافق نیم بند آقای بایدن خواهان خلع سلاح موشکی و پایان نفوذ منطقه ای ایران است .

حالا این توافق احتمالی دولت مستعجل تری نیز شده است ، زیرا فعلا مسئله سلامت عقلی آقای بایدن تبدیل به تیتر اول خبرها در آمریکا شده است.

در چنین شرایطی بعید به نظر می‌رسد  تیم سیاست خارجی آقای رئیسی حاضر به پذیرش توافق با آمریکا بدون دریافت تضمین از طرف آمریکایی مبنی بر عدم خروج  از توافق بوسیله رئیس جمهور آتی آمریکا باشد .

تضمینی که بدلیل مخالف کنگره آمریکا از طرف آقای بایدن قابل ارائه نیست,

دولت آمریکا نیز بیکار ننشسته و گویا قرار است با لایحه تحریم شرکت های چینی خریدار نفت از ایران به استقبال آقای رئیسی برود

ظاهرا در ماه های گذشته سختگیری کمتری از جانب آمریکا برای شرکت های چینی خریدار نفت از ایران اعمال می شد و همین امر صادرات غیر رسمی نفت ایران را افزایش داده بود که گویا قرار است بزودی به این روندخاتمه داده شود.

مقامات آمریکایی به وضوح اعلام کرده اند که باید دید آقای رئیسی می‌خواهد مذاکرات را از همان جایی که بود ادامه دهد یا قصد خواهد داشت که  مذاکرات را از ابتدا آغاز کند از نظر من فعلا علائمی دیده نمی شود که از آن بتوان استنباط کرد آقای رئیسی قرار است همان مذاکرات گذشته را ادامه دهد!

کامران انصاری

تحلیلگر، معامله گر و مدرس بازار های مالی

1400/05/04

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x