سیگنال جدید از واشنگتن / موافقت کاخ سفید با اصلاح طرح مالیاتی رمزارزها

سیگنال جدید از واشنگتن / موافقت کاخ سفید با اصلاح طرح مالیاتی رمزارزها

سیگنال جدید از واشنگتن / موافقت کاخ سفید با اصلاح طرح مالیاتی رمزارزها!

 

کاخ سفید قرار است برای ایجاد زیرساخت معاملات ارزهای دیجیتال از فعالان این بازار ۲۸ میلیارد دلار مالیات بگیرد اما در اصلاحیه جدید این طرح برخی از نهادها از مالیات معاف شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، جامعه فعالان ارزهای دیجیتال در آمریکا به طرح‌های اصلاح زیرساختی کنگره اعتراض کرده و عقیده دارد توسعه‌دهندگان و فعالان بازار باید مانند استخراج‌کنندگان رمزارز از معافیت برخوردار باشند.
روز گذشته کاخ سفید به طور رسمی از اصلاح معاملات زیرساختی رمزارزها برای اعمال معافیت مالیاتی برای برخی واسطه‌ها حمایت کرد.
اندرو بیتس، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: «دولت معتقد است که مقررات در حوزه رمزارزها کمک می‌کند تا جذب مالیات از این حوزه تقویت شود اما ما هم مانند برخی نمایندگان با برخی معافیت‌ها موافقیم»
روز پنجشنبه دو سناتور پیشنهاد اصلاح آخرین لحظه‌ای طرح را مطرح کردند تا استخراج‌کنندگان و فروشندگان کیف‌پول‌های دیجیتال از این لایحه حذف شوند. ولی هنوز توسعه‌دهندگان و اعتبارسنجان رمزارزها مشمول این مالیات می‌شوند اما برخی می‌گویند این طرح غیرقابل اجرا است.
اگر این موضوع درست باشد یعنی معافیت‌های جدید به طرح اضافه می‌شود. یعنی هر نهادی که اعتبار معاملات را اندازه‌گیری می‌کند و موسسات توسعه‌دهنده رمزارزها و استخراج‌کنندگان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.
این اصلاحیه محدود مورد اعتراض بسیاری از فعالان بازار رمزارزها در آمریکا قرار گرفته است. بنیاد مرزهای دیجیتال این اصلاحیه را فاجعه‌بار دانسته و عقیده دارد کنگره در حال برهم‌زدن نظم موجود در جامعه رمزارزها است.

 

17 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها