سود بیت‌کوینی قاچاقچیان

سود بیت‌کوینی قاچاقچیان

سود بیت‌کوینی قاچاقچیان

سود ۳۳ بیت‌کوینی قاچاقچیان مواد مخدر در سوئد

 

نوسان قیمت بیت‌کوین باعث شد تا قاچاق‌چیان مواد مخدر سوئد به جای جریمه‌ای معادل ۳۶ بیت‌کوین تنها ۳ بیت‌کوین پرداخت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در سال ۲۰۱۹ عده‌ای از قاچاقچیان مواد مخدر غیرقانونی در سوئد دستگیر شدند و ۳۶ بیت‌کوین آن‌ها توقیف شد.

قاضی در دادگاه این قاچاقچیان را ۱/۳ میلیون کرون سوئد جریمه کرد و قرار شد ۳۶ بیت‌کوین آن‌ها مصادره شود و آن‌ها هم به ۴ تا ۶ سال زندان محکوم شدند.

اما شانس با دولت سوئد یار نبود و زمانی که قاچاقچیان برای پرداحت جریمه ۱/۳ میلیون کرونی اقدام به فروش بیت‌کوین کردند قیمت بیت‌کوین از زمان اعلام جریمه ۱۰ برابر رشد کرده بود و این قاچاقچیان تنها ۳ بیت‌کوین برای جریمه پرداخت کردند.

تووه کولبرگ، دادستان عموی در این رابطه در مصاحبه‌ای با رادیو سوئد نوشت: در اینگونه موارد نادر باید جریمه بر اساس بیت‌کوین گرفته شود. مثلا در جریمه این قاچاقچیان جریمه باید بر مبنای ۳۶ بیت‌کوین اعمال می‌شد.

بازار رمزارزها از در سال ۲۰۲۱ رشد زیادی داشت و بسیاری از کسانی که در ابتدای سال ۲۰۲۱ در این بازار سرمایه‌گذاری کرده بودند سودهای زیادی شناسایی کردند. اما این بازار ده‌ها برابر سرمایه‌گذاران موفق شاهد کسانی بوده که سرمایه زیادی را از دست دادند.

اگرچه رشدهای نجومی باعث افزایش ارزش دارایی سرمایه‌گذاران می‌شود اما هدف بازار رمزارزها تبدیل شدن به سیستم پرداختی آینده است.

 

تجارت‌نیوز

1400/5/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها