سقوط قیمت بیت کوین

آیا بیت کوین در سراشیبی سقوط قیمت قرار گرفته است؟

برای پاسخ به این سوال اجازه بدهید که یک تحلیل مولتی تایم فریم را انجام دهیم و در پایان در این خصوص قضاوت کنیم  ابتدا از تایم فریم چهار ساعته آغاز میکنیم.

 

آیا بیت کوین در سراشیبی سقوط قیمت قرار گرفته است؟

سقوط قیمت بیت کوین

 

در این تایم فریم خط روند شکسته شده است و یک الگوی ریزشی 3Drive در برخورد به منطقه مقاومت شکل گرفته است اما ریزش قیمت آنچنان که انتظار می‌رفت پر قدرت نبود قرار گرفتن RSI بر روی منطقه اشباع فروش خبر از آن می‌دهد که احتمالا ما بزودی شاهد یک برگشت قیمت به سمت بالا باشیم.

 

آیا بیت کوین در سراشیبی سقوط قیمت قرار گرفته است؟

سقوط قیمت بیت کوین

 

در تایم فریم روزانه نیز صعودی ضعیف و کم رمق را به محدوده ۴۰.۰۰۰ دلاری شاهد بودیم وضعیت اندیکاتور ADX DI نیز خبر از بروز یک پامپ و یا دامپ را می دهدکه با توجه به شرایط RSI و قرار گرفتن در منطقه اشباع امکان دامپ بیشتر است اما احتمال غالب این است که این اتفاق پس از مدتی قرار گرفتن قیمت در محدوده رنج رخ دهد.

 

آیا بیت کوین در سراشیبی سقوط قیمت قرار گرفته است؟

در تایم فریم هفتگی نیز با توجه به روند نزولی RSI و وضعیت کندل ها احتمالا روند نزولی بالاتر است.

نتیجه گری :

در شرایط فعلی هنوز بیت کوین در آرایش نزولی قرار دارد بهترین استراتژی فعلی در بازار در صورتی که در قیمت های پایین تر خرید انجام شده است خروج از بازار و سیو سود است البته در صورتی که دیدگاهی کوتاه مدت دارید برای آن دسته از معامله گران که دیدگاهی بلند مدت تر دارند بالای ۴ و یا ۵ ماه بهتر است بخشی از حجم خرید خود را به فروش برسانند و سیو سود کنند تا در صورتی که قیمت نزول کرد قادر به خرید در قیمت های پایین تر نیز باشند زیرا با توجه به شرایط موجود احتمال ریزش بازار بسیار بالا است.

برای آن دسته از معامله گرانی که هنوز وارد بازار نشده اند باید گفت که نقطه و وضعیت کنونی به هیچ عنوان مناسب برای ورود نمی باشد و بهتر است فعلا منتظر باشند تا بازار فرصت های بهتری را برای ورود در اختیار آنها قرار دهد شاید در نقاط کم ریسک تر فراموش نکنید که یک معامله گر آلفا بدنبال نقطه ورود در قیمت پایین تر نیست معامله گر آلفا بدنبال ورود به بازار در نقطه کم ریسک تر است.

هشدار ریسک !

آنچه در اینجا گفته شد سیگنال معاملاتی نمی باشد و فقط جهت آشنایی شما با سبک معامله گری آلفا ارائه شده است تا در صورتی که این سبک را مفید یافتید سعی در فراگیری آن داشته باشید.

لطفا چنانچه قصد انجام معامله را دارید فقط با نظر و صلاحدید خود اقدام بفرمایید.

کامران انصاری

تحلیلگر، معامله گر و مدرس بازار های مالی

1400/05/12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.