ساخت یک میلیون واحد مسکن

ساخت یک میلیون واحد مسکن

ساخت یک میلیون واحد مسکن

نکته ای مهم برای ساخت یک میلیون واحد مسکن

 

مظفر عضو شورای شهر تهران گفت دولت جدید هدف گذاری کرد تا یک میلیون واحد مسکن بسازد، ما اگر جمعیت کشور را ۸۰ میلیون نفر و جمعیت تهران را ۸ میلیون نفر در نظر بگیریم، در واقع باید یک دهم این مسکن‌ها را در تهران احداث کنیم.

او ادامه داد: ما باید بتوانیم سالانه مجوز ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار واحد مسکونی را صادر کنیم. در سال گذشته شهرداری ۷ هزار پروانه ساخت صادر کرد که شورای اسلامی شهر تهران در دوره جدید مصمم است یک اصلاح و بازنگری جدی کند تا بتوانیم ۱۵ هزار پروانه در سال صادر کنیم. در واقع اگر بتوانیم ۱۰۰ هزار پروانه ساخت را صادر کنیم به آن هدفگذاری تولید یک میلیون خانه دسترسی پیدا خواهیم کرد و برای این کار باید سرعت کار دو برابر شود.

او ادامه داد: طبق قانون، شهرداری‌ها موظف هستند بعد از وصول عوارض نسبت به صدور پروانه احداث بنا اقدام کنند. تمام باغاتی که در تهران هستند باید یک دور به صورت سراسری و سامانه جی آی اسی در سامانه شهرداری بررسی و بارگذاری کنیم و به صورت آنلاین انجام شود.

مظفر در پایان بیان کرد: راهکار دیگر این است که سامانه‌ای سی‌ ای باید گسترش پیدا کند و تمام سامانه‌ها را در بر بگیرد. مسئله این است که باید یک زمانی برای این سامانه مشخص شود، یعنی اگر ارگان‌ها در زمان موجود پاسخ نداند به صورت هوشمند فایل تحویل شهرداری داده شود.

1400/6/11

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x