ریسک در رزرو استیبل کوین‌ها

روند نزولی امروز قیمت بیت کوین را می‌توان به عوامل متعددی نسبت داد از جمله: نگرانی درباره سختگیری های بیشتر دولت چین، نشست فدرال رزرو در ایالات متحده و متاثر شدن شاخص معاملات آتی سهام آمریکا و احتمال قانونگذاری دولت آمریکا بر استیبل کوین ها به دلیل ریسک آن برای سیستم مالی. معاملات آتی شاخص S&P500 نیز با کاهش شاخص های سهام اروپا، ژاپن و هنگ کنگ 1 درصد افت داشته است. به گفته مدیرعامل Delta Exchange، سرمایه گذاران با بحران Evergrande Group در چین و احتمال اثرگذاری آن بر بازارهای جهانی رویکرد ریسک گریزی داشته و منتظر نتایج نشست فدرال رزرو می باشند. فدرال رزرو طی هفته های اخیر رویکردی انقباضی داشته که این امر احتمال آغاز تیپرینگ در ماه اکتبر یا نوامبر را تشدید می‌کند. علاوه بر این عوامل کلان، تلاش قانونگذاران آمریکایی برای تهیه ساختار مقرراتی استیبل کوین‌ها باعث افزایش فشار فروش بیتکوین شده است. به گزارش The New York Times، قانونگذاران استیبل کوین ها را تهدیدی برای سیستم مالی می دانند و احتمالا آن ها را به عنوان اوراق بهادار معرفی کنند. همچنین، با منقضی شدن اوراق معاملات اختیار بیتکوین در روز جمعه، نوسان قیمتی این رمزارز بیشتر شده است.

ریسک در رزرو استیبل کوین‌ها

‏فدرال رزرو استیبل کوین‌ها را پر ریسک می‎داند

 

جنسلر Gensler)) ، به تازگی ادعا کرده است که استیبیل کوین‌ها می‌توانند به صورت اوراق بهادار باشند، تا نظارت قانونی را تسهیل کند. طبق گزارشات، استیبل کوین‌ها به عنوان اوراق بهادار مشخص خواهند شد.

همچنین جنسلر معتقد است شفافیت رمزارزها ادعایی دروغین است  و افزود که نیاز به اقدامات نظارتی اجتناب ناپذیر دارد.

نکته دیگری که به چارچوب سیاست های نظارتی استیبیل کوین‌ها اضافه شده است این است که با آن‌ها مانند بانک رفتار شود. از آن جایی که خیلی از موسسات از بانک‌ها می‌خواهند تا خدمات نگهداری از رمزارزها را راه اندازی کنند، نهادهای نظارتی نیز می‌توانند استیبل کوین‌ها را به عنوان سپرده‌های بانکی ایجاد کنند.

 این امر ریسک حاصل از رمزارزها را کاهش می‌دهد چراکه نهادهای نظارتی بانک، مسئول نظارت بر استیبیل کوین‌ها هستند و نوسانات ناگهانی را برای محافظت از سرمایه گذاران مدیریت می‌کند.

1400/6/29

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها