ریسک بالای رمزارزها

ریسک بالای رمزارزها

ریسک بالای رمزارزها

رمزارزها یک کلاس دارایی پرریسک هستند.

 

گری جنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC ) در مصاحبه زنده خود با واشینگتن پست درباره آینده رمزارزها و رشد پلتفرم‌های معاملاتی دیجیتال صحبت کرد.

وی رمزارزها را یک دارایی دیجیتال پرریسک معرفی کرد که هیچ پشتوانه‌ای ندارند و افزایش یا کاهش شدید قیمت آن‌ها صرفا در بازار تعیین می‌شود.

او مطرح کرد که فناوری رمزارزها نباید باعث آسیب به ثبات سیستم مالی موجود شود و بایستی آن را در چارچوب سیاست‌های عمومی موجود لحاظ کرد.

‏جنسلر در پاسخ به سوالی درباره اوراق بهادار بودن رمزارزها اظهار داشت که در صورتی که یک توکن رمزنگاری شده ویژگی‌های قراردادهای سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار را داشته باشد، SEC  این قدرت را دارد تا مداخله نماید و این امر برای پلتفرم‌های معاملاتی و وامدهی خوشایند نخواهد بود.

در ادامه صحبت‌های هشدار دهنده جنسلر درباره صنعت رمزارزها، وی به اهمیت حفاظت از سرمایه مشتریان و سرمایه گذاران اشاره کرد و آن را وظیفه SEC دانست.

او قوانین سخت گیرانه SEC را در راستای تطبیق با قوانین مالیاتی و ضدپولشویی و با هدف حفاظت از ثبات سیستم پولی کشور عنوان کرد.

وی در نهایت اظهار داشت که طبق تعاریف نمی‌توان رمزارزها را نوعی پول دانست و آن‌ها را وسیله‌ای برای اجتناب از قوانین مالی خواند.

 

1400/6/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها