ریزش طلا باعث رشد بیت‌کوین شد؟ / بازار در بالاترین سطح چند ماه اخیر

ریزش طلا باعث رشد بیت‌کوین شد؟ / بازار در بالاترین سطح چند ماه اخیر

ریزش طلا باعث رشد بیت‌کوین شد؟ / بازار در بالاترین سطح چند ماه اخیر!

 

هم‌زمان با رشد قیمت بیت‌کوین اونس جهانی طلا ریزش کرده و در حال حاضر در پایین‌ترین قیمت یک ماهه خود معامله می‌شود و حالا بسیاری از کارشناسان عقیده دارند ریزش طلا باعث رشد بیت‌کوین شده است.
سرپرست جهانی فروش ارز در Eqonex گفت: همانطور که طلا ریزش می‌کرد بیت‌کوین با تقاضای بیشتری همراه می‌شد و فکر می‌کنم سرمایه‌گذاران جایگزینی برای طلا پیدا کردند.
بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بیت‌کوین تا ۴۷ یا حتی ۵۰ هزار دلار رشد می‌کند اما اگر مانند سال ۲۰۲۰ عرضه در محدوده ۶۱/۸ فیبوناچی زیاد شود ممکن است تا محدوده ۲۰ هزار دلار اصلاح داشته باشیم.
اما بسیاری از کارشناسان هم عقیده دارند بیت‌کوین با موفقیت از محدوده‌های مقاومت عبور می‌کند و تا پایان سال به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.
از طرفی کنگره آمریکا قرار است از فعالان بازار رمزارزها مالیات بگیرد و مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در رابطه با طرح مالیات ۲۸ هزار میلیاردی کنگره آمریکا برای فعالان بازار رمزارزها گفت: این طرح را از دو جهت می‌توان بررسی کرد. با دریافت این مالیات درآمد شرکت‌ها و فعالان این بازار کاهش پیدا می‌کند اما لایه پنهان طرح یک سیگنال مثبت برای بازار دارد چون آمریکا تجارت بیت‌کوین و رمزارزها را به عنوان یک تجارت رسمی شناسایی کرده و می‌خواهد برای این حوزه سازوکار و چارچوب ایجاد کند.

 

 

20 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها