رکورد پروژه های دیفای

رکورد پروژه های دیفای

رکورد پروژه های دیفای

پروژه های دیفای در هفته گذشته رکورد زدند

 

حجم کل دارایی قفل شده در پروتکل‌های دیفای در بلاکچین‌های مختلف تقریباً به بالاترین حد خود رسیده ‌است.

همزمان با افزایش قیمت دارایی‌های رمزارزی در ماه گذشته ارزش دلار دارایی‌هایی که در پروتکل‌های دیفای (Defi) قفل شده‌اند افزایش یافته و به بالاترین حد خود رسیده ‌است.

اگرچه NFT‌ها به دلیل حجم زیاد و فروش ناگهانی بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌اند، اما پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز یعنی همان دیفای‌ها بی سر و صدا حجم بیشتری از بازار را برای خود جذب کرده‌اند.

بر اساس داده‌های DeFi Llama‌، این هفته حجم دارایی قفل شده(TVL) در پروتکل‌های دیفای در کل شبکه بلاکچین به 157 میلیارد دلار رسید.

اگرچه پروژه‌های دیفای ابتدا با بلاک‌چین اتریوم شروع به کار کرد و از قراردادهای هوشمند خودکار استفاده می‌کند و واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و کارگزاران مالی را از این فرآیند حذف می‌کند، اما از آن زمان به بعد بلاکچین‌های دیگر با قراردادهای هوشمند وارد این حوزه شدند که بزرگترین آنها شبکه هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) و سولانا(Solana) هستند.

وقتی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از یک بستر وام‌دهی دیفای مانند آوه(Aave) یا کامپوند (Compound) استفاده می‌کنند، دارایی‌های رمزارزی را که در اختیار دارند، سپرده می‌کنند تا دیگران بتوانند آنها را وام بگیرند. در عوض، آنها پاداش‌های رمزارزی دریافت می‌کنند.

در تمام شبکه‌هایی که توسط DeFi Llama بررسی شده است، اتریوم با 114 میلیارد دلار در پروتکل‌های مختلف خود، از نظر TVL یعنی بیشتری حجم دارایی قفل شده برترین بلاکچین است.

1400/6/8

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *