رکورد سرمایه گذاری در شرکت‌های بلاک چین در سال 2021 شکسته شد.

علیرغم بهبود جزیی بازار ارزهای رمزنگاری شده، نمی‌توان نکر این واقعیت شد که صنعت رمزنگاری در چند ماه گذشته با نوسانات زیادی روبه رو شده و سرمایه بازار از 2.5 تریلیون دلار به 1.18 تریلیون دلار در 45 روز اول سال کاهش داشته است. با این حال شاهد افزایش سرمایه در این فضای در حال توسعه هستیم، به عنوان مثال تنها در نیمه اول سال، 17 میلیارد دلار در استارت آپ‌ها و شرکت‌های مختلف مرتبط به رمزنگاری واریز شده است که این مبلغ معادل کل سرمایه در تمام سال‌های گذشته بوده است.

“جانی لیو” مدیر عامل KuCoin می‌گوید: به دلیل کسب سود سرمایه گذاران از ارزای اولیه، آنها مایل به سرمایه گذاری بیشتر در ارزهای دیجیتال هستند. همچنین وی اظهار کرد که صنعت رمزنگاری به سرمایه گذاران سنتی اجازه می‌دهد از بی ثباتی بیت کوین سود کسب کنند.

بخش بزرگی از سرمایه گذاری 17 میلیاردی در سال جدید، به صرافی Bullish مربوط است که 10 میلیارد دلار به صورت دارایی نقدی و دیجیتالی جلب کرده است. در اصل همین قرار داد کافی بود تا سال 2021 بزرگ‌ترین سال سرمایه‌گذاری در فضا رمزنگاری شود. اما اگر این قرار داد نبود، 7.2 میلیارد دلار معادل سرمایه گذاری در سال 2018 بود .

و سرانجام سرپرت ارتباطات مبادلات ارزهای رمزنگاری گفت این اعداد شگفت انگیز نیست، زیرا VC به دلیل اشتهای سهمگین خود در سرمایه گذاری رمزنگاری خطرناک هستند و به دنبال دستیابی به استعدادهای منحصر به فرد برای بلند مدت هستند.

 

17 مرداد 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.