رونمایی از «مالیات میلیاردرها»

رونمایی از «مالیات میلیاردرها»

رونمایی از «مالیات میلیاردرها»

دموکرات سنای ایالات متحده از «مالیات میلیاردرها» برای دستور کار بایدن رونمایی کرد.

 

بنابر گزارش رویترز بر اساس پیشنهادی که روز چهارشنبه توسط دموکرات ارشد سنا برای سیاست‌های مالیاتی اشاره شد، میلیاردر‌های آمریکایی برای دارایی‌های خود، مالیات بر درآمد‌های محقق نشده پرداخت خواهند کرد. این امر برای تامین مالی قانون نوظهور سیاست اجتماعی و تغییرات آب و هوایی رئیس جمهور بایدن صورت می‌پذ‌یرد.

مالیات موسوم به میلیاردر‌ها که توسط رئیس کمیته مالی سنا، ران وایدن اعلام شد، بخشی از یک استراتژی قانونگذاری دو جانبه است که شامل حداقل مالیات 15 درصدی بر سود آور‌ترین شرکت‌های آمریکایی است که روز سه شنبه رونمایی شد.

به نظر وایدن و دیگر قانونگذاران، از جمله سناتور دموکرات الیزابت وارن این قانون برای جلوگیری از فرار مالیاتی توسط شرکت‌ها و ثروتمندان است و می‌تواند صد‌ها میلیارد دلار برای پرداخت به قانون “Build back Better” بایدن ایجاد کند.

عده ای از دستیاران گفتند که برای عایدی سرمایه‌های بلندمدت و دارایی‌های قابل مبادله مانند سهام هایی که در طول سال ارزش آن‌ها افزایش می‌یابد، صرف نظر از این‎که فروخته شده باشند یا نه، مالیات 23.8 درصدی اعمال خواهد شد. همچنین به مالیات دهندگان این امکان را می دهد که از زیان دارایی ها کسر کنند.

این مالیات همچنین بر سهام مالکیت میلیاردرها در مشاغلی که به عنوان نهادهای انتقالی از جمله سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ادغام شده اند، مالیات اعمال می کند.

 

reuters

1400/8/5

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها