رونق تجارت آفریقا با ارزهای دیجیتالی

رونق تجارت آفریقا با ارزهای دیجیتالی

رونق تجارت آفریقا با ارزهای دیجیتالی

معاون رئیس جمهور کشور غنا ارزهای دیجیتال را باعث رشد تجارت بین کشورهای آفریقایی می‌داند.

https://news.bitcoin.com/ghana-vice-president-praises-central-banks-cbdc-initiative-says-digital-currencies-can-boost-intra-african-trade/?utm_source=cryptorank&utm_medium=rss

“ماهامودو باوومیا” معاون رییس جمهور کشور غنا از دولت آفریقا درخواست کرد که شروع به کاوش ارزهای دیجیتال کنند زیرا تجارت درون آفریقایی را افزایش می‌دهد و امکان پرداخت درون مرزی را بسیار راحت تر می‌کند.

“باوومیا” این اظهارات را در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی تجارت و دارایی کشور غنا (GITFIC) بیان کرده، او همچنین در این مراسم از پروژه (e-cedi) صحبت کرده و گفته که دولت از این پروژه حمایت می‌کند. همانطور که قبلا در اخبار بیت‌کوین گزارش شده بانک غنا(BOG) یکی از اولین بانک‌های آفریقاست که مرحله آزمایشی ارز دیجیتال را در بانک اجرا کرده، با این حال این آزمایش هنوز به مرحله‌ی نهایی نرسیده است.

“باوومیا” استفاده از ارزهای دیجیتال در پرداخت‌های بین مرزی را راهی آسان در سیستم پرداخت و تسویه حساب آفریقایی(PAPSS) و زیر ساختی برای پرداخت بانک مرکزی می‌داند و بیان می‌کند که این روش اجازه می‌دهد معاملات با ارزهای محلی تسویه شوند و به شخص ثالثی بستگی نداشته باشند. همچنین افزود که این روش جایگزینی برای روابط بانکی پرهزینه و طولانی مدت است و تجارت و سایر فعالیت‌ها را با یک سیستم تسویه حساب خود آسان، کم ریسک و کم هزینه می‌کند.

1400/05/08

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها