رمز ارز سولانا

رمز ارز سولانا

رمز ارز سولانا

معرفی رمز ارز سولانا

 

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها رقابت برای تبدیل شدن به برترین بلاکچین دارایی قراردادهای هوشمند بسیار بالاست. بسیاری از رمزارزها پروژه‌های جدید معاملات سریع‌تر، ارزان‌تر و نوآوری‌های بیشتری نسبت به اتریوم ارائه می‌دهند. سولانا هم در این رقابت قرار دارد. هزینه‌های تراکنش این ارز به شدت پایین است و انگار اصلا هزینه تراکنش ندارد. اما سوال اینجاست که کاهش هزینه تراکنش برای شکست دادن اتریوم کافی است؟ سولانا دیگر چه نوآوری‌هایی دارد؟

 

ارز دیجیتال سولانا از PROOF OF STAKE برای اعتبار بلوک‌های بلاکچین خود استفاده می‌کند. به نوعی اثبات تاریخ یک منبع زمان در دسترس جهانی و بدون مجوز در شبکه است که قبل از اجرای قرارداد هوشمند یا سازگاری اتفاق می‌افتد.

 

نوآوری‌های سولانا

VDF تابعی است که برای تولید اثبات تاریخ (POH) استفاده می‌شود. به طور خلاصه تابعی است که تعداد ورودی داده را گرفته و خروجی را در اندازه‌ها مقیاس‌بندی می‌کند. مزیت اصلی این تابع افزایش امنیت شبکه است.

به زبان ساده از آنجا که مقدار هش در هر زمان‌بندی با مقدار هش قبلی محاسبه می‌شود، می‌توان طیف وسیعی از مقدار هش را به بخش‌های کوچک تقسیم کرد تا به طور جداگانه تایید شود. هر بار فقط یک بخش کوچک تایید می‌شود.

Tower Consensus یک نوع اثبات سهام است که شبکه‌های توزیع شده را قادر می‌سازد علی‌رغم حملات مخرب بلاک‌ها را تایید می‌کند. پیاده‌سازی این عملکرد در سولانا به اثبات تاریخ وابسته است.

1400/5/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها