رمزارزهای جایگزین برای بیت کوین

پنج رمزارز کم مصرف جایگزین برای بیت کوین

مصرف زیاد انرژی برای استخراج بیت کوین سبب شده افراد به دنبال جایگزین های سازگار با محیط زیست نیز هستند، باشند. طبق گزارش وبسایت NewsBTC اینها برخی از کم مصرف ترین  ارزهای دیجیتال هستند:

Bitcoin Latinum

یکی از کم مصرف ترین ارزهای رمزنگاری شده است که براساس ایدئولوژی بیت کوین ساخته شده. با این حال، به جای الگوریتم اجماع اثبات کار، از مدل اثبات سهام استفاده میکند.

Nano

Nano با مصرف 0.000112 کیلووات ساعت انرژی به ازای هر تراکنش کمترین ردپای انرژی ممکن را در اکوسیستم رمزنگاری دارد. نانو به استخراج متکی نیست و از فرآیندی استفاده میکند که نیاز به انرژی کمی دارد.

Cardano

کاردانو به استخراج توکن های جدید متکی است، اما از الگوریتم اجماعPoW استفاده نمی کند. در عوض، کاردانو از یک مدل PoS سازگار با محیط زیست استفاده میکند که برای هر تراکنش فقط به یک ماینر تصادفی نیاز دارد.

Ripple

ریپل در حال حاضر یکی از کم مصرف ترین رمزارزها است. از آنجایی که XRP یک آلتکوین است، به ازای هر تراکنش تقریبا 0.0079 کیلووات ساعت انرژی مصرف میکند. و یکی از بهینه ترین ها در کل صنعت است.

Hedera Hashgraph

HBAR یک عضو جدید است و مانند Nano از رویکرد عدم استخراج برای ارائه تراکنش های سریع با هزینه کم استفاده میکند. این ارز دیجیتال علی رغم جدید بودن از حمایت شرکت های مختلف مانند گوگل، آی بی ام، بوئینگ و دیگر شرکت های Fortune 500 برخوردار شده است

1400/6/9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.