رشد قابل توجه در پذیرش ارزهای دیجیتال

رشد ۹ برابری پذیرش ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهانی!

 

جهان با سرعت بسیار بالایی در حال پذیرش ارزهای دیجیتال است و کشورهای کوچک و اقتصادهای نوظهور در این زمینه پیشرو هستند.

شركت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال و شبکه‌های بلاکچینی چین‌آنالیز (Chainalysis) در جدیدترین گزارش خود، از افزایش ۸۸۰ درصدی نرخ پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال در مقایسه با سال گذشته خبر داده است.

در این گزارش که تحت عنوان «جغرافیای ارزهای دیجیتال» منتشر شده، نرخ پذیرش رمزارزها در سراسر جهان بر اساس سه معیار اصلی مقایسه شده است: ارزش ارزهای دیجیتال دریافتی، ارزش ارزهای دیجیتال منتقل‌شده و حجم مبادلات همتابه‌‌همتا (P2P) از ژوئن سال ۲۰۲۰ تا ژوئن سال ۲۰۲۱.

به گزارش چین‌آنالیز، افزایش مبادلات همتابه‌‌همتا و درک ماهیت ذاتی بیت کوین به عنوان ابزار ذخیره ارزش که تحت کنترل هیچ دولتی قرار ندارد، از دلایل اصلی افزایش پذیرش رمزارزها در مقیاس جهانی هستند.

در این بررسی، مبادلات P2P مهم‌ترین مبنای رتبه‌بندی کشورها بوده است. با این حال، علت اصلی افزایش ناگهانی علاقه به معاملات بیت کوین می‌تواند بحران مالی جهانی و نحوه تأثیر آن بر اقتصادهای در هم شکسته و فروپاشیده باشد.

چین‌آنالیز در گزارش خود استدلال می‌کند که تعداد قابل توجهی از کشورهای پیشرو در پذیرش رمزارزها، با کاهش شدید ارزش پول بومی و تسریع در روند تورم مواجه شده‌اند. برای مقابله با این مشکل، مردم به دنبال دارایی‌هایی هستند که به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش عمل کنند و بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، گزینه مناسبی برای آنها به شمار می‌روند.

1400/5/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.