نسبت رشد “دیفای(DeFi)” و ارزهای رمزنگاری

رشد “دیفای(DeFi)”   باعث رشد ارزهای رمزنگاری می‌شود.

بازار ارزهای رمز نگاری شده در حال حاضر (2 درصد) از پول جهانی را تشکیل می‌دهد، زیرا “دیفتای” و رشد مداوم سکه ها باعث افزایش مداوم آن شده است.

 

ثابت شده که در سال جاری سیستم غیر متمرکز (DeFi) یک بخش تحول آفرین در اکوسیستم رمزنگاری فراهم کرده است.

درحالی که اقدامات “دوج کوین” در هفته های اخیر سرتیتر خبرها بوده، اما ” Delphi Digital” روند اکو سیستم “دیفای” در شبکه اتریوم که در ماه گرفته اوج گرفته، را توجیه میکند.

عملکرد دیفای اتریوم در سال تا به امروز؛ منبع Delphi Digital

به گفته محققان “دلفی دیجیتال”  در حالی که بیشترین رشد سیستم عامل های “دیفای” در بخش اتریوم رخ داده است اما، پروتکل هایی در بخش های (BSC)، (Avalanche Ethereum)، (SOL)، (AVAX)، (MATIC)، و (LUNA) نیز آغاز شده است و تقریبا در حال حاضر ( 34درصد) از ارزش کل دارایی های دیفای را در بر دارند.

ارزش کل چند زنجیره ای دیفای قفل شده است.منبع Delphi Digital

سیستم (BSC) پس از اتریوم دومین سیستم در حال رشد است که بخشی از آن به دلیل اتصال با سیستم بایننس است که منابع بی نظیری دارد.

Venus (XVS)، PancakeSwap (CAKE)، PancakeBunny (BUNNY) ،سه پروتکل برتر دیفای هستند و ارزش قفل شده آنها در شبکه (49.1 مییلیارد دلار) است.

به گفته “دلفی دیجیتال” سکه های ثابت در زنجیره بومی “دیفای” نقش مهمی دارند و اکنون نزدیک به (10 میلیارد دلار) از ارزش کل بازار را تشکیل میدهند.

عرضه (DA) به تازگی از مرز (4 میلیارد دلار) عبور کرده و به عنوان بزرگترین سکه ثابت دیفای معرفی شده است، و (UST) نیز رقیب آن است و به سرعت در حال رشد است.

باتوجه به دستاوردهای سیستم رمز نگاری، از اواسط سال 2020 تاکنون حدود (2 درصد) از بازار را ارزهای رمزنگاری که (یک درصد) آن بیت کوین است ، به خود اختصاص داده اند و در مجموع ارز رمز نگاری (1.2 درصد) از حجم پول جهانی را تشکیل داده است.

همانطور که روزانه مصرف ارزهای رمزنگاری شده بیشتر میشود، به احتمال زیاد میزان وجوه قفل شده در “دیفای” نیز از پول جهانی بیشتر میشود.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x