رشد دیفای و دکس

رشد دیفای و دکس

رشد دیفای و دکس

رشد روزافزون پروژه های دیفای و دکس

 

از زمان راه‌اندازی پل بین بلاکچینی آربیتروم (Arbitrum) و آوالانچ (Avalanche)، پلتفرم‌های DeFi و DEX مبتنی بر لایه 2 بلاکچین شاهد افزایش باورنکردنی فعالیت کاربران، درآمد و ارزش کل خود هستند.

به تازگی، ظهور فناوری لایه 2 مانند Arbitrum ،Optimism و پل آنها به اکوسیستم آوالانچ، انقلابی در نحوه تعامل سرمایه‌گذاران، سازندگان و توسعه‌دهندگان با پروتکل‌های مختلف ایجاد کرده است زیرا هر یک از این پروزه‌ها تراکنش‌های سریع و کم هزینه‌ای را فراهم می‌کند که اصول مالی غیرمتمرکز را بهبود می‌بخشد. اکوسیستم (DeFi) همچنین سرمایه‌گذاری روی فرصت‌های کوچک را برای سرمایه‌گذاران خرد آسان می‌کند.

با توجه به داده‌های Token Termina، پروژه‌های دیفای همچنان یکی از سریع‌ترین بخش‌های رشد اقتصاد رمزارزهاست که افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) دارایی در این پروتکل‌ها کاملا مشهود است.

هفته گذشته دستاورد‌های بزرگی در پروتکل‌های لایه دو و شبکه‌های سازگار بین بلاکچینی که کارمزد پایینی داشتند رخ داد.

دو مورد از 6 پروژه برتر فهرست بالا، Trader Joe و Pangolin، در شبکه آوالانچ (Avalanche) یافت می‌شوند که از زمان راه‌اندازی پل بین بلاکچینی که اجازه می‌دهد توکن‌ها و برنامه‌های بر پایه اتریوم به اکوسیستم آوالانچ مهاجرت کنند، بسیار رشد کرده‌اند.

ویژگی‌های توکن مدیریتی نیز در این پروژه‌ها یک فاکتور مهم در رشد زیاد آنها بوده است. پروژه‌هایی مثل Alchemix Finance و Rari Capital از این نوع بوده‌اند که توانستند با استفاده از این ویژگی‌ها اکوسیستم خود را ارتقا دهند و ارزش پروژه خود را بالا ببرند.

 

1400/6/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *