رشد بازار سهام

رشد بازار سهام با ضعیف‌تر شدن احتمال کاهش محرک‌های مالی

 

شاهد رشد دوباره بازار سهام آمریکا هستیم. البته این امر عجیب نیست، با توجه به این که این روند کلی سال اخیر بوده است و عقب‌نشینی هفته پیش تنها منجر به جذب خریداران به این دارایی شده است که اطمینان دارند روندی گاوی خواهد داشت.

ضعیف‌تر شدن بازار سهام در هفته پیش عمدتا به سبب افزایش نگرانی درباره شیوع کرونا بود، اما صورت‌جلسات بانک فدرال که شامل اظهاراتی ضدتورمی بود و درباره احتمال کاهش محرک‌های مالی در ماه‌های آتی سخن می‌گفت نیز در آن اثر داشت. اما این هفته دیدگاه بازار این است که افزایش شیوع کرونا احتمالا باعث خواهد شد در سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول که این هفته برگزار خواهد شد، بانک فدرال از موضع ضدتورمی فاصله بگیرد و حتی صدور اعلامیه کاهش محرک‌ها را که اقتصاددانان از آن مطمئن بودند، به عقب بیندازد. یک امر کاملا واضح است، سیاست پولی تسهیلاتی و سرمایه نقدی بالا در بازار، به نفع بازار سهام است.

همچنین خبر می‌رسد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به طور کامل واکسن فایزر-بیونتک را تایید کرده است. بدین سبب شاهد افزایش نرخ واکسیناسیون در آمریکا خواهیم بود، در شرایطی که شیوع کرونای دلتا دارد افزایش می‌یابد. ولی پیش از این خبر هم، حرکت صعودی سهام مومنتوم یافته بود چون آقای کاپلان، یکی از مقامات بانک فدرال روز جمعه خاطرنشان کرده بود که: «سیاست بانک فدرال تا حد زیادی به داده‌ها وابسته است».

1400/6/4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.