دی‌سی اسپارک (dcSpark) توسعه اولین پروژه سایدچین

شرکت دی‌سی اسپارک (dcSpark) اولین پروژه سایدچین در اکوسیستم کاردانو را توسعه خواهد داد

شرکت دی‌سی اسپارک (dcSpark) که در زمینه تکنولوژی دفترکل توزیع شده (DLT) فعالیت می‌کند، اولین پروژه سایدچین در اکوسیستم کاردانو را توسعه خواهد داد. این سایدچین که کوین آدا رپ شده (wADA) توکن بومی آن خواهد بود، قابلیت پشتیبانی و سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) را خواهد داشت.

با سایدچین میلکومدا، کاردانو به دیگر شبکه‌ها متصل خواهد شد

به نقل از u.today این محصول که میلکومدا (Milkomeda) نام دارد، در ابتدا بر بستر شبکه کاردانو فعال خواهد شد و سپس در مراحل بعدی، دیگر شبکه‌های ناسازگار با EVM را پشتیبانی خواهد کرد.

سایدچین میلکومدا از توکن wADA برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده خواهد کرد. این پروتکل به دنبال حل مشکل بلاکچین‌های بزرگ (همچون پولکادات، کاردانو و سولانا) است. هدف این پروژه وصل کردن بلاکچین‌های نو به جامعه قدرتمند توسعه‌دهندگان فعال در شبکه اتریوم است.

توسعه‌دهندگان می‌توانند با ایجاد قراردادهای هوشمند رپ شده، آن را در میلکومدا و سایدچین‌های دیگری که در آینده خواهد ساخت، پیاده‌سازی کنند. پس از ایجاد سایدچین‌های مشابه در دیگر شبکه‌های لایه ۱، این شبکه‌ها قادر خواهند بود که به سادگی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

کاربران شبکه کاردانو می‌توانند در شبکه اصلی باقی بمانند و قراردادهای هوشمند پیاده‌سازی شده در سایدچین را بدون تغییر کیف پول اجرا کنند. همچنین اعتبارسنج‌های میلکومدا از میان استخر اپراتورهای فعلی شبکه کاردانو انتخاب خواهند شد.

 

1400/6/6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.