دو هزار دلاری شدن قیمت طلا

پیش بینی بلومبرگ از دو هزار دلاری شدن قیمت طلا

 

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات بلومبرگ، قیمت طلا همچنان در نیمه دوم سال شانس رسیدن به ۲۰۰۰ دلار را دارد زیرا این فلز گرانبها در دنیایی مملو از نقدینگی کم ارزش است.

مس و آلومینیوم به محدوده قیمت بالاتری رسیده اند، اما ما طلا را به عنوان یک بازار افزایشی می‌بینیم. نسبت مس به طلا به بالاترین سطح در حدود هفت سال گذشته رسیده است و اختلاف نادر در مقایسه با کاهش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده وجود دارد، که انتظار داریم با از سرگیری رشد فلز گرانبها و عملکرد بهتر صنعت، برطرف شود.

تنگ شدن اصول عرضه و تقاضا به افزایش قیمت‌ها به ۳۰۰۰ دلار در تن کمک می‌کند. با این حال، شبیه به قیمت مس تا ۱۰۰۰۰ دلار است. به نظر می‌رسد افزایش قیمت آلومینیوم ناپایدار است و مجموعه فلزهای صنعتی با موانع چالش برانگیز کوتاه مدت روبرو است.

کشش عرضه برای مس قوی است اما روند ESG، برق رسانی و کربن زدایی باید به استثنای فلزات گرانبها، برتری گروه در برابر سایر کالاها را حفظ می کند. در حالی که بسیاری از احساسات صعودی در بازارهای فلزات گرانبها وجود دارد، قیمت طلا همچنان در تلاش برای یافتن شتاب ثابت است. این فلز گرانبها بیش از ۱۸۰۰ دلار در هر اونس نگه داشته می‌شود، اما نتوانست به بالای ۱۸۲۰ دلار در هر اونس برسد. هر اونس طلای دسامبر آخرین بار در معاملات روز جاری با ۱۸۱۰٫۸۰ دلار معامله شد.

1400/6/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.