دومین سرقت میلیون دلاری از پلتفرم کریم فایننس

سرقت میلیون ها دلار از پلتفرم کریم فایننس برای بار دوم!

 

به گزارش کالین وو (Colin Wu)، روزنامه‌نگار حوزه بلاکچین و رمزارزها در چین، پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال کریم فایننس (Cream Finance) برای دومین بار در سال جاری میلادی هدف حمله وام سریع (flash loan) قرار گرفته و نزدیک به ۱۹ میلیون دلار ارز دیجیتال از آن به سرقت رفته است.

در حمله جدید به پلتفرم دیفای کریم فایننس در مجموع ۱۷ تراکنش توسط دو مهاجم انجام شده و هکرها وجوه سرقتی را در قالب رپد اتریوم (wETH)، امپ (AMP) و کریم اتریوم (crETH)، از پلتفرم خارج کرده‌اند. با این حال، در یک پست دیگر اعلام شده که هکرها موفق به سرقت تعداد زیادی توکن  CREAMنیز شده‌اند.

به گزارش شرکت امنیتی پک شیلد (PeckShield)، هکرها توانسته‌اند ۵۰۰ واحد اتریوم را با استفاده از سرویس وام سریع پلتفرم کریم فایننس کسب کرده و از آنها برای بهره‌برداری از آسیب‌پذیری جدیدی که در قرارداد هوشمند فلکسا نتورک (Flexa Network) شناسایی شده، استفاده کنند.

تیم کریم فایننس اعلام کرد که با توقف قراردادهای عرضه و قرض‌دهی توکن AMP – توکن بومی شبکه فلکسا – این حمله را متوقف کرده است.

به دنبال انتشار خبر این حمله، قیمت توکن AMP حدود 15 درصد و قیمت توکن CREAM حدود 6 درصد کاهش یافت.

در فوریه سال جاری نیز، این پلتفرم هدف حمله وام سریع قرار گرفته و مهاجمان موفق به سرقت ۳۷٫۵ میلیون دلار در قالب ارزهای دیجیتال یواس‌دی کوین (USDC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT) و دای (DAI) شده بودند.

1400/6/9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.