دلهره کاسبان مجازی با طرح صیانت

دلهره کاسبان مجازی با طرح صیانت

سرنوشت کسب و کارهای مجازی بعد از اجرای طرح صیانت از حقوق کاربران

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، طرح« صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» بحث داغی است که چند روزی می شود بین عموم مردم جا خوش کرده و دلهره‌های زیادی را برای عده ای از کاسبان فضای مجازی ایجاد کرده است.

این طرح برای حمایت و ارتقای پلتفرم‌‌ها و پیام رسان‌های ایرانی، صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و کمتر شدن وابستگی ما به پلتفرم‌های خارجی به مجلس رفت تا از اطلاعات شخصی کاربران که هر چند وقت یک بار توسط یکی از پلتفرم‌های خارجی فاش می‌شود، جلوگیری کند.

“رضا الفت نسب” عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره  طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی گفت:

این طرح به کسب و کار‌های اینترنتی به خصوص کسب و کار‌های کوچک اینستاگرامی می‌تواند ضربه بزند.

او ادامه داد: اگر اینستاگرام با این شرایط محدود یا مسدود شود، کسب وکار‌های اینترنتی موجود در آن از بین خواهد رفت.

همه می‌گویند فیلتر نمی‌کنیم، زیرا اصلا نیاز به این کار نیست با این موضوعی که در این طرح وجود دارد شما می‌توانید پهنای باند را کم کنید.

ما با اینکه خدمات پایه کاربردی بومی داشته باشیم مخالف نیستیم، در بند ۴ این طرح هم یک بند حمایتی وجود دارد که ما با آن موافقیم باید هم حمایت و فرهنگ سازی شود.

ما حتی گاهی می‌گوییم در این مدت طولانی چرا ما پلتفرم خیلی خوب نداشتیم. اگر هم داشتیم از بین رفته است.

“فریده شایان” مدیر یکی از فروشگاه‌های آنلاین در اینستاگرام گفت:

اگر چنین طرحی اجرا شود به شخصه من در زندگی خود دچار مشکل می‌شوم.

اکثر ما از مشکلات اقتصادی به فضای مجازی روی آوردیم و در آنجا کسب و کار راه انداختیم و گرنه ما هم می‌توانستیم مغازه اجاره کنیم و مالیات بدهیم و  دچار فضای مجازی هم نباشیم.

اما مشکل اصلی ما وضعیت اقتصادی است. اگر این فضا قطع بشود مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا ما دوباره فالور‌هایی پیداکنیم تا به ما اعتماد کنند و اجناسمان را خریداری کنند.

اعتماد کردن مردم که طی چند سال برای ما به وجود آمده و سختی‌های زیادی که کشیدیم ، همه در یک شب به باد می‌رود.

باید شرایط ماهم در نظر گرفته شود همه ما باید در پلتفرم‌های جدید از نو شروع کنیم آن هم اگر در ساخت پلتفرم‌های جدید ایرادی نباشد تا دوباره همه چیز از بین برود و پاک شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

1400/05/09

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *