دلایل موفقیت سنگاپور

دلایل موفقیت سنگاپور در تبدیل شدن به کشور هوشمند دنیا

دلایل موفقیت سنگاپور

دلایل موفقیت سنگاپور در تبدیل شدن به کشور هوشمند دنیا

 

۱- نیروی کار تحصیل‌کرده و بلندپرواز. سنگاپور جمعیت تحصیل‌کرده‌ای دارد و به افراد بر اساس دستاوردها و تلاش‌‌های آنها پاداش‌های قابل توجه می‌دهد. این کشور برای تحقق بلندپروازی‌های اقتصاد دیجیتال خود، روی استعدادها سرمایه‌گذاری زیادی انجام می‌دهد.

۲- طرح‌های ابتکاری دیجیتال. سنگاپور برای تقویت نیروی کار همه فن حریف و ایجاد محیطی که عامل توسعه همه‌جانبه باشد، طرح «کشور هوشمند» را شروع کرده است. این طرح بر استفاده از تکنولوژی‌های هوشمند در کل کشور و تاکید بر توسعه اقتصادی با کمک نوآوری دیجیتال، متمرکز است.

۳- قوانین مهاجرتی مترقی. بازار سنگاپور مورد علاقه خیلی از کسب‌وکارهای خارجی قرار گرفته و بنابراین قوانین مهاجرتی آن برای پاسخگویی به این تقاضا ساختاربندی شده‌اند. سنگاپور چند نوع ویزای کاری صادر می‌کند.

۴- اقتصاد باز. «هیات توسعه اقتصادی» سنگاپور می‌گوید ۸۰شرکت از ۱۰۰ شرکت برتر تکنولوژی دنیا، در این کشور دفتر و  فعالیت دارند. این میزان فعالیت، عامل ۵/ ۶ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) است. سنگاپور یکی از بازترین اقتصادهای دنیا را دارد. در سال ۲۰۱۷، بانک جهانی آن را دومین اقتصاد دنیا از نظر سهولت انجام کسب‌وکار معرفی کرد.

۵- اداره دیجیتال کشور. تعهد سنگاپور برای تبدیل شدن به کارآمدترین کشور تکنولوژیک دنیا، همه حوزه‌ها را درگیر کرده است؛ از حمل‌ونقل گرفته تا آموزش و برنامه‌ریزی شهری و لابراتوارهای نوآوری. این موضوع در «پلت‌فرم سنسور کشور هوشمند» مشهود است. این پلت‌فرم از جمع‌آوری داده و تکنولوژی برای ایجاد ارتباط یکپارچه در کشور استفاده می‌کند.

 

1400/6/6

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x