دستگیری تاجر روسی ارزهای دیجیتال

دستگیری تاجر روسی ارزهای دیجیتال

دستگیری تاجر روسی ارزهای دیجیتال

تاجر روسی ارزهای دیجیتال در هلند دستگیر شد.

به گفته وزارت امور خارجه در مسکو، یک تاجر ارز دیجیتال AR توسط مقامات هلند دستگیر شده است. این مرد که مستقیماً با تأسیس دو پلتفرم مبادلات رمزنگاری مرتبط است، در اوایل ماه جاری دستگیر شد. بنابر گزارش Forkleg دنیس دوبینکوف یکی از بنیانگذاران پلتفرم‌های صرافی Coyote و Eggchange دستگیر شده است.

این تاجر روسی رمزارز ابتدا بازداشت و قبل از این که به سمت هلند فرستائه شود، در حالت ایزوله در فرودگاه مکزیکو سیتی قرار گرفت.

این دستگیری که توسط مقام هلندی انجام شد مطابق با درخواست اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI)  انجام شده بود. ایالات متحده به دنبال استرداد دوبینکوف در رابطه با سرقت رمز‌ارز مربوط به سال 2018 استگفته می‌شود بخشی از پول دیجیتال از طریق کیف‌پول‌های پلتفرم صرافی کریپتو وی عبور کرده است.

خبر دستگیری دنیس دوبنیکوف پس از آن که بلومبرگ گزارش داد که پلتفرم Eggchange او ، هدف تحقیقات ضد پولشویی در اروپا و ایالات متحده بوده است، منتشر شد.

دوبنیکوف اولین کارآفرین روسی رمزنگاری نیست که بر اساس حکم ایالات متحده بازداشت می شود. در سال 2017، الکساندر وینیک متخصص IT روسی در یک تعطیلات خانوادگی در شهر یونانی تسالونیکی دستگیر شد. در آن زمان، دادستان‌های آمریکایی مدعی شدند که وینیک، اپراتور صرافی BTC-e، 9 میلیارد دلار پولشویی کرده است. وی پس از آن به فرانسه تحویل داده شد و به جرم پولشویی به پنج سال زندان محکوم شد.

coingape

1400/8/16

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها