دستمزد بیت‌کوینی برای سلبریتی‌ها

دستمزد بیت‌کوینی برای سلبریتی‌ها

دستمزد بیت‌کوینی برای سلبریتی‌ها

پرداخت دستمزد سلبریتی‌ها با بیت‌کوین

 

همایون اسعدیان (فیلمساز) گفته است: «تعداد محدودی که دستمزد بالا می‌گیرند به دلیل مشکلات و ایرادهایی که در سیستم مالیاتی وجود دارد به راحتی فرار مالیاتی هم انجام می‌دهند که مثلا ممکن است بگویند دستمزدشان به دلار باشد یا به حسابی در خارج از کشور واریز شود یا اینکه با بیت‌کوین دستمزد می‌گیرند، به هر حال راه آن را پیدا می‌کنند»

این شایعه مدتی است در بین اهالی سینما شنیده می‌شود که برخی از سلبریتی‌ها دستمزدشان را با بیت‌کوین می‌خواهند و یا می‌گیرند. ساده‌ترین راه برای فرار از پرداخت هر گونه مالیات و یا هر گونه نظارت مالی.

وقتی که سیستم شفافی برای ارائه و ثبت قرار دادهای سینمایی وجود نداشته باشد طبیعتا چنین اتفاقاتی به راحتی رخ می‌دهد.

از طرف دیگر حدود یک ماه قبل خبر بالاترین دستمزد بازیگران هالیوود به شکلی شفاف در تمام رسانه‌های دنیا اعلام شد، مبلغ ، اسم پروژه و … به شکلی کاملا شفاف معلوم است، مثلا دنیل کریگ امسال به خاطر حضور در فیلم‌های «چاقوکشی ۲» و «چاقوکشی ۳» دستمزد بسیار بالای ۱۰۰ میلیون دلاری را از نتفلیکس دریافت کرده و به پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۲۱ تبدیل شده است.

به هر جهت انگار همیشه یک تعداد معدودی وجود دارند که بیشترین منفعت را می‌برند و مورد کمترین بازخواست قانونی قرار می‌گیرند اما تعداد کثیری از هم صنفی‌های آنها با اعمال قانون مواجه می‌شوند که مثلا اگر به هر دلیلی یک ماه پرداخت بیمه‌اش دیرتر شود، بهره‌مندی از آن قطع می‌شود. متاسفانه!

 

1400/6/24

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها