درمان دیابت

درمان دیابت

درمان دیابت

این فناوری دیابتی‌ها را درمان می‌کند

 

محققان ایتالیایی یک سیستم رباتیک برای افراد دیابتی ابداع کرده اند که به اندازه یک موبایل تاشو است. بیشتر افراد مبتلا به دیابت روزانه حداقل به ۲ بار تزریق انسولین نیاز دارند. در همین راستا برای تسهیل این وضعیت محققان یک ربات قابل ایمپلنت ابداع کرده‌اند که دارو را در بدن آزاد می‌کند.

این دستگاه به اندازه یک موبایل تاشو است و به وسیله سوزنی مخصوص کپسول را دریافت می‌کند، آن را می‌چرخاند و در وضعیت مناسبی قرار می‌دهد. در مرحله بعد هورمون انسولین داخل آن را استخراج می‌کند.

این کپسول به طور طبیعی در دستگاه گوارش فرد حرکت می‌کند و در نهایت از بدن خارج می‌شود.

آریانا منچیاسی مؤلف این تحقیق و پروفسور رباتیک پزشکی زیستی در دانشکده مطالعات پیشرفته سانتا آنا می‌گوید: این فرایند مشابه پرتاب موشک باری به فضا و اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی است.

سیستم مذکور به طور موفقیت آمیز روی ۳ خوک دیابتیک آزمایش شده است. نتایج آزمایش نشان داد پمپ انسولین می‌تواند سطح گلوکز خون را برای چند ساعت کنترل کند.

البته این نوآوری باید روی انسان نیز آزمایش شود. محققان تصمیم دارند در آزمایش بالینی که در آینده انجام می شود این دستگاه را به دیوار شکم که به روده کوچک متصل می شود ایمپلنت کنند. به این ترتیب انسولین به طور خاص به این منطقه وارد می‌شود.

پمپ انسولین علاوه بر اجزای مغناطیسی، عناصر مکا ترونیک مینیاتوری، سیستم نیرو رسانی بی سیم و یک واحد کنترل است.

 دیابت

پزشکی

1400/6/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها