درباره ی Helium

درباره ی Helium

درباره ی Helium

هلیوم (Helium) چیست؟

 

هلیوم بلاک چینی نسبتا جدید است که طراحی شده تا شبکه های بی سیم عمومی و غیر متمرکز ایجاد کند. هلیوم از تکنولوژی فرکانس رادیویی استفاده می کند که طراحی شده تا برای دستگاه های اینترنت اشیاء پوشش مورد نیاز را فراهم کند. تیم هلیوم در تلاش است تا با نصب هات اسپات (hotspot) توسط مردم، پوشش مورد نیاز برای اینترنت اشیاء را فراهم سازد. هرچه هات اسپات های بیشتری نصب شوند شبکه گسترده تر و معتبر تر می شود. مالکان این هات اسپات ها برای پوشش شبکه ای که ایجاد کرده اند مانند استخراج کننده های اتریوم که ETH دریافت می کنند، به عنوان پاداش HNT (رمزارز هلیوم) دریافت می کنند.

هلیوم از الگوریتم جدید اثبات پوشش (Proof of Coverage) استفاده می کند. همچنین به استخراج کننده های خود HNT جایزه می دهد. این جایزه به دلیل فراهم شدن پوشش دستگاه ها توسط هات اسپات داده می شود. مثل اتریوم که از کارت های گرافیک برای اثبات کار استفاده می کند، استخراج کننده های هلیوم نیز باید با استفاده از امواج رادیویی هات اسپات ها را بازرسی کرده و درستی خدمات خود را ثابت کنند.

استخراج هلیوم باید توسط سخت افزار مخصوص این کار انجام گیرد. شرکت های مختلفی ماینر هلیوم می فروشند. بیشتر این دستگاه ها شبیه روترهایی هستند که در خانه برای اینترنت دارید. ورود به دنیای استخراج هلیوم رایگان نیست، اما در ادامه مسیرش هزینه آن از استخراج اتریوم ارزان تر می شود.

 

1400/6/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *