درباره استخر استیکینگ بیشتر بدانیم

درباره استخر استیکینگ بیشتر بدانیم

درباره استخر استیکینگ بیشتر بدانیم

استخر استیکینگ (Staking pool) چیست و چگونه کار می‌کند؟

با گسترش دامنه استفاده از رمزارزها، کوین‌های زیادی به رقابت با یکدیگر پرداخته‌اند. گواه اثبات سهام یکی از مکانیزم‌هایی است که با استقبال گسترده کاربران روبه‌رو شده است. گواه اثبات سهام (POS) مسئله مصرف انرژی را حل می‌کند؛ زیرا برای تأیید معاملات، به صرف انرژی و برق فراوان نیاز ندارد. همچنین هر کسی می‌تواند با استیکینگ کوین‌های دارای مکانیزم POS، سود زیادی به دست آورد.

استخراج کوین‌های مبتنی بر گواه اثبات کار، غالباً در استخرهای استخراج انجام می‌گیرد. شرکت در استخر استخراج، یک روش استخراج است که در آن بیش از یک مشتری در ساخت بلاک سرمایه‌گذاری می‌کند و سپس پاداش بلاک بین مشتریان مطابق با سرمایه‌گذاری انجام‌شده، تقسیم می‌شود. استخرهای استیکینگ هم مشابه روند شرکت در استخر استخراج عمل می‌کنند.

استیکینگ (Staking) ارز دیجیتال را می‌توانید نوعی جایگزین برای فرآیند استخراج در نظر بگیرید. این فرآیند شامل نگهداری سرمایه در کیف‌ پول‌ ارز دیجیتال برای حمایت از امنیت و عملیات‌ شبکه بلاکچین است. ساده‌ترین تعریف برای این کار، قفل کردن و نگهداری ارز دیجیتال برای دریافت پاداش یا به طور خلاصه سهام‌داری است.

به طور کلی دو نوع استخر استیکینگ وجود دارد:

استخرهای استیکینگی که تنها از توکن‌های اصلی پروژه پشتیبانی می‌کنند.

استخرهای استیکینگ با چند بلاکچین

انتخاب یک استخر استیکینگ بزرگ به منزله پاداش درخور و بدون نوسان به انضمام شانس بالای انتخاب شدن برای اعتباربخشی به یک بلاک است. بنابراین درآمد شما همواره ثابت و پیش‌بینی‌پذیر است.

گواه اثبات سهام

استیکینگ

استخراج

بلاکچین

1400/5/27

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها