دادگاه پرحاشیه اپل

دادگاه پرحاشیه اپل

دادگاه پرحاشیه اپل

حکم دادگاه پرحاشیه اپل به مذاق خیلی ها خوش نیامد

 

شرکت اپیک گیمز با ارسال دادخواست دوباره به دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده خواستار بررسی مجدد این پرونده شده است. فعلا اطلاعات بیشتری پیرامون مبنای حقوقی درخواست تجدیدنظر اپیک در دسترس نیست، اما این شرکت احتمالا می‌خواهد روی ادعای رفتارهای انحصارطلبانه اپل که توسط دادگاه نادیده گرفته شده، تاکید کند.

اپیک در دادگاه مدعی بود که اپل به خاطر الزام توسعه‌دهندگان به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه خودش قوانین ضدانحصار را نقض کرده است. ولی قاضی «گونزالز راجرز» چند روز پیش در حکمی اعلام کرد که اپیک باید به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین سیستم پرداخت درون برنامه‌ای اپل به این شرکت غرامت بپردازد.

قاضی پرونده معتقد بود اپیک گیمز نتوانسته دادگاه را قانع کند که اپل در بازار بازی‌های موبایل رویکرد انحصارگرایانه دارد.

بر طبق حکم صادره، اپل باید به توسعه‌دهندگان اجازه دهد امکان ارائه مستقیم راهکارهای جایگزین پرداخت درون برنامه‌ای را داشته باشند. بدین ترتیب انحصار سیستم پرداخت درون برنامه‌ای اپل شکسته می‌شود و این شرکت احتمالا زیان سنگینی را متحمل خواهد شد. ولی از سوی دیگر، اپیک هم خود را پیروز پرونده نمی‌داند و به همین خاطر درخواست تجدیدنظر کرده است.

این شرکت باید حداقل ۱۲ میلیون دلار به اپل غرامت بپردازد و ۳۰ درصد از درآمد فورت‌نایت در پلتفرم iOS را به کوپرتینویی‌ها بدهد. این اتفاق به هیچ عنوان به مذاق مقامات اپیک گیمز خوش نیامده است.

 

1400/6/24

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *