سقوط بیت کوین

با جابه جایی ماسک و خروج سرمایه گذاران از بیت کوین، بیت کوین سه ماه به عقب برگشت.

با آخرین اظهارات “ایلان ماسک” مدیر عامل تسلا مبنی بر خروج سرمایه خود از بیت کوین، دوشنبه بیت کوین به پایین ترین سطح سه ماهه خود رسید.

ماسک با اشتیاق دارایی رمز نگاری خود را افزایش داد و اخیرا پس از خروج از بیت کوین به سراغ دوج کوین رفته. این جنجال های تجاری حتی معامله گران فولادی را نیز به سر زبان ها انداخته.

“کریس وستون” از کارگزاری “Pepperstone” در ملبورن بیان میکند که ترس از دست دادن به ترس از خارج نشدن تبدیل شده و شاهد خروج افراد زیادی بودیم.

چرا باید بیت کوین بخریم حتی اگر روند صعودی باشه، تا زمانی که این انحلال رو به پایین تمام نشود و شاهد یک‌پارچه سازی قیمت نباشیم؟

بیت کوین در روز دوشنبه بیش از (9 درصد) سقوط کرد در حالی که اتر نیز بیشتر از آن سقوط کرد و دوج کوین تقریبا (7 درصد) سقوط کرد .

روز چهارشنبه ماسک اعلام کرد که تسلا به دلیل نگرانی زیست محیطی، مصرف بیت کوین به عنوان پرداخت را متوقف می‎کند و روز بعد هم از این تصمیم پشتیبانی کرد و اعلام کرد تسلا دارایی خود را فروخته.

در یک توییت نوشته شد که وقتی در سه ماه آینده بیت کوینی ها متوجه شوند که تسلا بقیه دارایی خود در بیت کوین را نگه داشته سیلی به خود خواهند زد و خود را سرزنش میکنند.

ماسک نوشت: تسلا بیت کوین خود را نمی‌فروشد اما این ارز ازآن زمان به بعد روند معکوس پیش گرفت. البته مشخص نیست که وی در حال تایید فروش بود یا فقط به انتقادات پاسخ داده.

در روز سه شنبه رویترز گزارش داد که “تسلا” در تلاش است تا وارد بازار چند میلیارد دلاری تجدید پذیر آمریکا شود.

دوج کوین هنوز به طور کامل بهبود نیافته و ماسک آن را “تحت فشار” توصیف می‎کند، هرچند در هفته گذشته باعث بالارفتن قیمت آن شد.

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *