حمام خون در بازار

حمام خون در بازار

قیمت اتریوم

حمام خون در بازار: بازار سهام هنگ کنگ مقصر است

 

کالین وو، روزنامه نگار چینی، که اخبار مربوط به صنعت کریپتو را پوشش می دهد. در توییتی اعلام کرد که بازار سهام هنگ کنگ سقوط کرده است. در واقع شاخص هنگ سنگ تقریباً 7 درصد ریزش داشته و به کمترین سطح خود در 52 هفته گذشته رسیده است.

بازار سهام هنگ کنگ سقوط کرده و باعث سقوط بازارهای جهانی و ارزهای دیجیتال شده است. دلیل اصلی آن در واقع ریزش سهام Evergrande، بزرگترین شرکت املاک چین است.

به گفته کالین وو، حمام خونی که بازار جهانی ارزهای دیجیتال با آن روبرو شده، ناشی از کاهش 10.24 درصدی سهام گروه املاک اورگراند در هنگ کنگ بوده است. پیش از این، شاخص هنگ سنگ نیز 17 درصد کاهش یافته بوده. با توجه به لیست Fortune Global 500 مربوط به سال 2021، گروه املاک Evergrande از نظر فروش دومین توسعه دهنده بزرگ املاک در چین و از نظر سود 122مین گروه بزرگ جهانی است.

سایر غول های املاک هنگ کنگ نیز با فروش گسترده سهام خود روبرو شده اند که از جمله آنها میتوان به شرکت Henderson Land Development اشاره کرد. به گفته وو، اورگراند تقریبا 2 تریلیون دلار بدهی دارد. نگرانی های روزافزون در مورد بحران بدهی یکی از بزرگترین شرکت های املاک، طیف وسیعی از بازارها را تحت تاثیر قرار داده است که بازارهای دیجیتال نیز در بین آنها است.

1400/6/30

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها