جدال حساس در بازار سهامv

جدال حساس در بازار سهام

شاخص بورس در روز نخست معاملات، رشد 0.12 درصدی را به ثبت رساند. در این روز گرچه شاخص سبز رنگ شد اما رشد 10 هزار واحدی به رشد 1700 واحدی تقلیل یافت. در این روز خریداران کم آوردند و خروجی جریان پول حقیقی ها که در طول معاملات هم شدت یافته بود به کمک فروشندگان آمد و پیشروی های شاخص را به عقب راند.
با این وصف در معاملات روز شنبه، مازاد تقاضای شکل گرفته در بازار توانست شاخص را همچنان سبز نگه دارد و این در حالی بود که جریان پول حقیقی ها نشان میدهد که بازار در سمت تقاضا عقب روی داشته است. خروجی پول حقیقی ها در روز شنبه بالای 200 میلیارد تومان بود و ارزش معاملات خُرد نیز با کاهش ارزش نسبت به روز چهارشنبه  هفته گذشته مواجه شده بود.
معاملات یکشنبه 17 مرداد متاثر از نوسانات کاهشی در بازار ارز و احتمالا معرفی کابینه جدید ابراهیم رییسی قرار میگیرد. با صحبت های رییسی درباره استفاده از دیپلماسی برای رفع تحریم ها، نگرانی ها در خصوص توقف مذاکرات وین کم رنگ شده و بخشی از خریداران دوباره نسبت به آینده امیدوار شده اند. امروز وال استریت ژورنال خبر داده که از شهریور احتمالا دور بعدی مذاکرات وین (دور هفتم) آغاز میشود.
حالا بخشی از بازیگران با خوش بینی بیشتری معاملات را دنبال میکنند و به نظر میرسد رخدادهای مربوط به معرفی وزرا و مذاکرات احیای برجام در روزهای آینده اهرم موثر و تعیین کننده باشد.

 

 

17 مرداد 1400

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x