جدال حساس در بازار سهامv

جدال حساس در بازار سهام

شاخص بورس در روز نخست معاملات، رشد 0.12 درصدی را به ثبت رساند. در این روز گرچه شاخص سبز رنگ شد اما رشد 10 هزار واحدی به رشد 1700 واحدی تقلیل یافت. در این روز خریداران کم آوردند و خروجی جریان پول حقیقی ها که در طول معاملات هم شدت یافته بود به کمک فروشندگان آمد و پیشروی های شاخص را به عقب راند.
با این وصف در معاملات روز شنبه، مازاد تقاضای شکل گرفته در بازار توانست شاخص را همچنان سبز نگه دارد و این در حالی بود که جریان پول حقیقی ها نشان میدهد که بازار در سمت تقاضا عقب روی داشته است. خروجی پول حقیقی ها در روز شنبه بالای 200 میلیارد تومان بود و ارزش معاملات خُرد نیز با کاهش ارزش نسبت به روز چهارشنبه  هفته گذشته مواجه شده بود.
معاملات یکشنبه 17 مرداد متاثر از نوسانات کاهشی در بازار ارز و احتمالا معرفی کابینه جدید ابراهیم رییسی قرار میگیرد. با صحبت های رییسی درباره استفاده از دیپلماسی برای رفع تحریم ها، نگرانی ها در خصوص توقف مذاکرات وین کم رنگ شده و بخشی از خریداران دوباره نسبت به آینده امیدوار شده اند. امروز وال استریت ژورنال خبر داده که از شهریور احتمالا دور بعدی مذاکرات وین (دور هفتم) آغاز میشود.
حالا بخشی از بازیگران با خوش بینی بیشتری معاملات را دنبال میکنند و به نظر میرسد رخدادهای مربوط به معرفی وزرا و مذاکرات احیای برجام در روزهای آینده اهرم موثر و تعیین کننده باشد.

 

 

17 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.