ثابت نگه داشتن نرخهای بهره توسط FED

ثابت نگه داشتن نرخهای بهره توسط FED

ثابت نگه داشتن نرخهای بهره توسط FED

FED نرخهای بهره را ثابت نگه می دارد، Tapering هم به زودی اجرا می شود

 

دقایقی پیش رئیس فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرد نرخهای بهره را نزدیک به صفر، نگه می داریم اما خاطر نشان کرد که افزایش نرخهای بهره، زودتر از آنچه انتظار می رود، انجام خواهد شد.

در کنار این اقداماتی که تا حد زیادی انتظار می رفت، مقامات کمیته سیاست گذاری بازار آزاد فدرال اعلام کردند که برخی از محرک های بانک مرکزی در طول بحران مالی را کاهش خواهند داد. هرچند به هیچ نشانه ای در مورد زمان وقوع آن، اشاره نکردند.

اگر پیشرفت به طور گسترده ای همانطور که انتظار می رود ادامه یابد، کمیته فدرال تصمیم خواهد گرفت که تعدیل سرعت خرید دارایی ها، ممکن است به زودی قابل توجیه باشد. پاسخ دهندگان به نظرسنجی اخیر CNBC گفتند که: انتظار دارند کاهش خرید اوراق قرضه در ماه نوامبر اعلام و در دسامبر آغاز شود.

با توجه به این انتظارات، کمیته بازار آزاد فدرال به اتفاق آرا، رای داد که نرخ های کوتاه مدت نزدیک به صفر نگه داشته شود. در واقع اعضای بیشتری از این کمیته، اولین افزایش های نرخ بهره را در سال 2022 می بینند. در ماه ژوئن، زمانی که اعضا آخرین بار پیش بینی های اقتصادی خود را منتشر کردند، اکثریت اندکی این افزایش را تا سال 2023 پیشبینی کردند.

بعد از این خبر در قسمت پیشبینی های اقتصادی، شاهد برخی تغییرات اساسی مثل کاهش چشم انداز رشد اقتصادی و انتظارات تورمی بالا بودیم.

 

1400/7/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها