تکنولوژی بلاک چین برای امنیت سیستم شما یک راه حل دارد.

استفاده از ایمیل در بستر بلاک‌چین احتمالا برای کاربران امنیت بیش‌تری نسبت که گزینه های دیگر، ایجاد میکند.

بیماری “کوید-19” باعث شده تا همه از امکانات اینترنتی و راه دور استفاده کنند. در این میان قابلیت شرکت های سازنده‌ی ایمیل برای ایجاد ارتباطات، بیش‌تر نمایان شده است.

بیایید با تاریخچه‌ی ایمیل شروع کنیم. ایمیل بیش از (50 سال) است که وجود دارد و یک کانال رسمی ارتباطی در سراسر جهان است، هم‌چنین با بیش از 3 میلیارد کاربر، پرکاربردترین و فوری ترین شکل ارتباطات است.

اولین کاربرد ایمیل در کامپیوترهای قدیمی با نام (Mail box) بود که به دهه‌ی 1960 باز می‌گردد، پس از آن نامه‌ی الکترونیکی در دهه‌ی 1970 اختراع شد.

ایمیل یک کانال ارتباطی واقعا ایمن نیست.

روزانه در سرارسر جهان حدود (320 میلیون) ایمیل ارسال می‌شود، در سال 2019، شرکت “اَوِنان” اعلام کرد که در هر (99 ایمیل) یک حمله‌ی فیشینگ(حک کردن اطلاعات کاربری، رمز عبور و دسترسی به محتوای ایمیل) انجام می‌شود، به این صورت تقریبا در سال 2019، حدود 300 میلیون حمله‌ی فیشینگ انجام شده است.

حکران امنیتی از حواس پرتی کاربران استفاده میکنند و به ایمیل آن ها دست‌برد میزنند.آیا تا به حال دقت کردید؟ هنگامی که یک ایمیل یا جی میل جدید می‌سازید به محض ورود و حتی قبل از ورود شما یک ایمیل تبلیغاتی در صندوق شما وجود دارد.

جدای از مسائل امنیتی و سایبری که ممکن است برای ایمیل ها رخ دهد، قرار دادن یک ایمیل در سیستم بلاک‌چین میتواند بسیاری از مشکلات امنیتی را حل کند.

امنیت هنگام ارسال ایمیل اهمیت بالایی دارد، ماهیت غیر متمرکز بلاک‌چین می‌تواند بالاترین سطح امنیت , حفاظت را برای ایمیل ایجاد کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.