توییت چارلز هاسکینسون درباره ی پذیرش رمزنگاری

چارلز هاسکینسون: پذیرش رمزنگاری، کشورهای در حال توسعه را از تورم زیاد نجات می‌دهد.

 

چالز هاسینگتون بنیانگذار کاردانو در توییتر خود در مورد هشدار اخیر صندوق بین المللی پول در مورد ارزهای رمزنگاری اظهار نظر کرد و گفت: پذیرش رمز ارز ثبات مالی کشورهای در حال ظهور را تهدید نمی کند.

صندوق بین‌المللی پول (IMF)  در گزارشی نسبت به روی آوردن کشورهای در حال توسعه به رمزارزها هشدار داده بود و این این امر را باعث تهدید ثبات مالی این کشورها عنوان کرده بود.

بر اساس IMF، پذیرش بیتکوین به عنوان ارز ملی در السالوادور و هدفگذاری سایر کشورهای آمریکای لاتین برای انجام این امر می‌تواند اقتصاد کلان این کشورها و سیستم مالی آن‌ها را تحت تاثیر منفی قرار دهد. سپس قانونگذاران از دولت‌های کشورهای در حال توسعه خواستند تا برای پاسخگویی به پذیرش روزافزون رمزنگاری ، صدور CBDC را در نظر بگیرند

نهاد نظارتی معتقد است که از جمله عواملی که به “رمزنگاری” در کشورهای در حال ظهور کمک می کند، اعتبار پایین بانک های مرکزی در بین عموم مردم و سیستم های بانکی محلی است که در حال حاضر ضعیف هستند. دلایل دیگر تورم بالا و عدم ثبات ارزهای محلی است.

در این راستا، خالق کاردانو – چارلز هاسکینسون –  در توییت خود به این گزارش واکنش نشان داده و اظهار کرده که رمزارزها می‌توانند این کشورها را از حباب تورمی نجات دهند و کنترل را از سیستم پولی متمرکز به سمت سیستم‌های غیرمتمرکز سوق دهد.

 

u.today

1400/7/21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.